Palworld – souboj

Palworld dokázal za tři dny prodat čtyři miliony kopií

21. 1. 2024
Zdroj náhledu: Pocketpair

Nezávislé vývojářské studio Pocketpair může být se startem nové hry Palworld bezesporu spokojeno. I přesto, že se titul prozatím nachází v předběžném přístupu, a tudíž může obsahovat nějaké chyby, si hra dokázala připsat čtyři miliony prodaných kopií za první tři dny od vydání. Upřímně, takové velké číslo si myslím, že neočekávali ani samotní vývojáři. Kromě toho hrálo Palworld v jednu chvíli jeden milion hráčů naráz.

Hráči se do hraní vrhli opravdu po hlavě, což zapříčinilo i krátký výpadek serverů, které jednoduše takto velký nápor nevydržely. Tento problém byl nicméně prozatím vyřešen a připojení k herním serverům by mělo v současnosti proběhnout bez větších překážek. Otázkou však zůstává, jestli se podobná situace nebude ještě opakovat, jelikož o novou hru, jež se úzce inspiruje světem Pokémonů, je obrovský zájem, což dokazují poslední čísla. Prozatím si titul připsal čtyři miliony prodaných kopií, přičemž tento skvělý výsledek byl ještě obohacen o jeden milion souběžných hráčů. Osobně si myslím, že o úspěchu nového titulu od Pocketpair nepíšeme naposled, jelikož je velmi pravděpodobné, že toto číslo bude za krátkou dobu opět překonáno – možná už i je. Studio navíc přišlo se zprávou, že si hru v současné době koupí přibližně 86 000 hráčů za hodinu. Jedná se taktéž o nejsledovanější hru na streamovací platformě Twitch.

Palworld kombinuje lov příšer v otevřeném světě připomínající Pokémon Legends: Arceus s brutální střílečkou z pohledu třetí osoby. Tento nezávislý titul, za nímž stojí společnost Pocketpair, umožňuje hráčům bojovat, chovat a konzumovat záhadná stvoření podobná pokémonům zvaná Pals. Palworld kombinuje přežití, crafting i zbraně a vytváří tak možná bizarní, avšak nepopiratelně jedinečný zážitek. Zcela oprávněně se tak hře přezdívá Pokémoni se zbraněmi. Titul vyšel v předběžném přístupu 19. ledna pro PC, Xbox One a Xbox Series X/S.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.