The Wild Eight – přežití na Aljašce

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: igdb.com

The Wild Eight je intenzivní akční adventura o dobrodružství odehrávající se ve zmrzlé divočině Aljašky. Tento titul nám přineslo herní studio FNTASTIC. Vyzkoušíte si na vlastní kůži, jaké je bojovat s hladem, zimou a celkově o svůj holý život. Do cesty se vám postaví vlci, medvědi a další nepřátelé.

Přežití může začít

Při spuštění The Wild  Eight si budete moci vybrat ze dvou možnosti herního režimu, online – klasický multiplayer, kde se můžete přihlásit do her někoho jiného. Druhá z možností je hrát kompletně sólo nebo si přizvat vašeho steam kamaráda, potom si zvolíte ze dvou obtížností – normal a extreme. Jakmile se rozhodnete o obtížnosti, musíte si vybrat z osmi hratelných charakterů. Každá z nich má své unikátní vlastnosti. Samotní vývojáři vám v popiscích navrhují Williama, ten je nejlepší volbou pro začátečníky.  

V The Wild Eight si musíte hlídat tři životně důležité faktory pro vaše přežití – životy, jídlo a teplotu. Od začátku, kdy převezmete kontrolu nad svým charakterem, můžete stavět šest základních budov. Dvě z nich jsou pro vás nejdůležitější – shelter a workshop. Zároveň to jsou jediné dvě budovy, které budete vylepšovat, abyste si zpřístupnili lepší dovednosti. V shelteru pak můžete přečkat noc nebo si rozdělit a vylepšit dovednosti vašeho charakteru. Ve workshopu můžete vyrábět potřebné věci k vašemu přežití – zbraně, oblečení, pasti pro lov či těžební nástroje. Pokud přečkáte noc nebo si vyrobíte potřebný materiál, můžete tyto dvě budovy znovu složit do svého batohu, aniž byste je museli rozebrat, a postavit je opět jinde. Veškeré vaše vybavení má svou životnost, která se hodně rychle opotřebuje. 

The Wild Eight – hratelné postavy
The Wild Eight – táborák

Nenáročná hratelnost

Dovednostní body k vašim schopnostem získáte jednoduše, pokud si chcete vylepšovat poškození, stačí zabít pár zvířat. Pro zvýšení loveckých dovedností musíte pouze lovit a podobně. Největšími nepřáteli pro vás budou malý inventář a hlad, jehož ukazatel tu ubíhá velice rychle. Samotné teplo je lehce udržitelné, stačí posekat pár stromů, natěžit kameny, poté si jen postavíte táborák a máte vyhráno. Pokud ale umřete, ničeho se nebojte, místo vašeho úmrtí je na mapě označené velkou lebkou a většinou se objevíte poblíž těla, takže o cenné předměty nepřijdete.

Příběh hry se vypráví skrze deníky, dokumenty a počítače, které nacházíte během svého prozkoumávání. Také narazíte na bunkr, ve kterém se otevřou další možnosti, jak zjednodušit vaše přežití. Můžete zde pěstovat, vařit lepší jídla, vyrábět potřebné vybavení, ukládat své nepotřebné věci.  Mapa je tu opravdu rozsáhlá, pro někoho možná až příliš. Prostředí je stále stejné a nepřináší nic nového.

The Wild  Eight bych přirovnal k Don’t Starve. Oba tyto tituly je lepší hrát v kooperaci se svým kamarádem, jinak si ten pravý potenciál neužijete. Titul si můžete zakoupit na steamu za 25€, což je na můj vkus přemrštěná cena.

GP uvozovky

The Wild  Eight bych přirovnal k Don’t Starve. Oba tyto tituly je lepší hrát v kooperaci se svým kamarádem jinak si ten pravý potenciál neužijete. Titul si můžete zakoupit na steamu za 25€, což je na můj vkus přemrštěná cena.

Klady

nenáročnost
pěkné zpracování
příběh
možnost kooperace

Zápory

zbytečně velká mapa
opakující se prostředí
bugy
po pár hodinách se rychle omrzí
0

Doporučujeme

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn