The Witcher Monster Slayer intro

The Witcher: Monster Slayer vychází již tento měsíc

5. 7. 2021
Zdroj náhledu: CD Projekt RED

Konečně budeme hrát za svého zaklínače

Tento měsíc vychází nejnovější hra ze světa Zaklínače od společnosti CD Projekt, ale není to zrovna Zaklínač 4. Ve skutečnosti jde o mobilní hru s rozšířenou realitou ve stylu Pokémon Go, jen s trochu děsivějšími příšerami. Hráči mají za úkol vžít se do role jednoho z titulních lovců příšer, ne však Geralta z Rivie. The Witcher: Monster Slayer nabídne možnost vžít se do role opravdového zaklínače.

Na rozdíl od Pokémon Go bude mít The Witcher: Monster Slayer podle všeho skutečný příběh, nebo alespoň „hluboké, příběhem řízené dobrodružství“ v úkolech, které hráči zadávají skutečné postavy ve hře. Není známo, jestli se bude jednat o obecnější příběh, který budou moci hráči prožít, ačkoli na webových stránkách hry Monster Slayer se uvádí, že hra bude prequelem „odehrávajícím se dlouho před dobou Geralta z Rivie“.

Co se týče samotné hratelnosti, jedná se o známou procházku v rozšířené realitě typu zpopularizovaného hrou Pokémon Go, ačkoli zde je kladen důraz spíše na boj s příšerami než na jejich chytání. Souboj je veden z pohledu první osoby a je „inspirován RPG“, přičemž se bojuje blokováním a sekáním mečem. Stejně jako v jiných hrách o Zaklínači mohou hráči před bojem pít lektvary, které jim poskytnou výhodu.

Zaklínačské smysly vás nezklamou

Kromě boje je hra o používání zaklínačských smyslů k lovu nestvůr a podle všeho denní doba i počasí v reálném světě ovlivní, jaké příšery mohou hráči sledovat. Velkou roli bude hrát také sbírání trofejí, i když zatím nebylo odhaleno, k čemu vlastně slouží, kromě prestiže a možností chlubení. Nicméně je možné, že v rámci trofejí budou moci hráči prokazovat své schopnosti, a díky tomu brát i složitější zakázky. 

Pro všechny fanoušky toužící po pořádném zaklínačském RPG CD Projekt RED v podstatě potvrdil, že Zaklínač 4 je ve vývoji, ačkoli po všech problémech s Cyberpunkem 2077 nečekejte, že hra vyjde, nebo dokonce bude řádně oznámena, dokud nebude tým tentokrát dobře připraven. Sluší se dodat, že Project RED již několikrát potvrdil, že definitivně opouští postavu Geralta z Rivie. Tudíž je vše zatím jen ve spekulacích, kterou postavu bude sledovat nebo v jakém období se bude Zaklínač 4 odehrávat. Je také více než pravděpodobné, že hráči dostanou možnost si vytvořit svého vlastního zaklínače a s postavami z hlavní hry se budou moci setkat pouze jako s vedlejšími postavami v novém příběhu. Nic však nebylo ještě potvrzeno.

Zdroj: CD Project RED

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.