Thorgal

Thorgal a Pán ledové zahrady se dočkají herních adaptací

21. 3. 2024
Zdroj náhledu: IGDB.com

Když se řekne polské herní studio, všichni si určitě v hlavě vybavíme CD Projekt Red. Ten ale podle některých už dosáhl svého maxima se Zaklínačem 3 a od té doby jej opustilo hned několik schopných vývojářů a tvůrců. Proč to zmiňuji tímto krásným oslím můstkem? Protože odpadlíci CD Projektu, Ubisoftu nebo Wargamingu založili nové studio. Jmenuje se Mighty Koi a dávají v něm dohromady herní adaptace dvou polských literárních lahůdek, Thorgala kreslíře Grzegorze Rosińskiho a scenáristy Jeana Van Hammea a Pána ledové zahrady spisovatele Jarosława Grzędowicze. Podívejme se na tato dvě díla blíže a zjistěme, že víme, že nic nevíme. 

Thorgal je hlavní hrdina komiksu s originálním názvem Thorgal (omlouvám se, musel jsem). Za jeho tvorbou stojí belgický autor Jean Van Hamme, kterého v posledních dílech vystřídal Yves Sente, a kreslením se zabývá polský umělec Grzegorz Rosiński. První díl tohoto úžasného dobrodružství spatřil světlo světa v roce 1980 a do konce roku 2010 se fanoušci mohli těšit na celkem 32 pokračování. Příběhy tohoto cyklu se odehrávají v období kolem roku 1000 a spojují historické, mystické a sci-fi motivy do jednotného fiktivního světa. Hlavní postavou je Thorgal Aegirsson, muž vychovaný Vikingy, který přináší nadpřirozené schopnosti do světa, kde by nejraději žil klidným životem. 

Jeho manželství s princeznou Aaricií přineslo na svět dva potomky, kteří se stali hrdiny mnoha příběhů. V pozdějších dílech se pak příběhy soustředí především na jejich syna Jolana. Mezi další významné postavy patří Vlčice (Louve), dcera Thorgala a Aaricie, která má schopnost dorozumívat se se zvířaty, a Kriss z Valnoru, půvabná válečnice a hlavní rivalka Thorgala. Jejich syn Aniel pak v sobě nese spojenectví obou světů. Slavná akční komiksárna, jež má vše, co fanoušci chtějí. Víme, že hry budou dělané jako akční adventura na Unreal Engine 5. 

Pán ledové zahrady je čtyřdílný sci-fi a fantasy román polského spisovatele Jarosława Grzędowicze. Příběh vypráví o speciálním vojákovi ze Země, vyslaném vyšetřit tajemství na jiné planetě, kde existuje magie. Hlavní postava, Vuko Drakkainen, je vybavená nejnovější technologií Země, což ji činí nadčlověkem, a má misi najít na Midgaardu tajné výzkumné zařízení, s nímž byl ztracen kontakt. Úkol je však extrémně obtížný, protože planeta je obývána antropoidní civilizací, a navíc zde existuje magie. Aby se Vuko více podobal místním obyvatelům, podstoupí operaci očí a přijme místní jméno Ulf Nitj’sefni. Začíná tím tak celé jeho dobrodružství. Zde by se mělo jednat o RPG soulsovku jménem The Night Wanderer. Tak co, na který počin se těšíte více?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.