Zaklínač 3 Divoký hon - každý někdy přebral

Třetí řada Zaklínače momentálně propadá ve sledovanosti

12. 7. 2023
 

Jsou to skoro už dva týdny od chvíle, kdy na Netflix vstoupila třetí řada seriálu Zaklínač. Po celou dobu zde byla hromada kontroverzí, především kvůli prohlášením showrunnerky Lauren Schmidt-Hissrich, která tvrdila, že třetí řada je rozhodně nejvěrnější předloze, co jsme kdy mohli vidět. Zatímco toto její prohlášení stále považuji za diskutabilní, nějaký důvod ztráty diváků být musí. Jedním z nich může být, že bez Henryho Cavilla seriál asi nemá smysl nebo že odklon ve druhé sérii byl nejspíš natolik velký, že s takovýmto propadem, jejž vám níže představím, bude s podivem, když další série vůbec vznikne.

První čísla sledovanosti totiž hovoří jasně. Na první díl třetí řady se podívalo celkem 1,1 milionu domácností, což je oproti premiérové epizodě druhé řady pokles o 15 %. Zde by se dalo vše zastavit, 1,1 milionu je stále slušné číslo, ale můžeme pokračovat. Druhý díl vidělo 893 tisíc domácností, třetí 760 tisíc, čtvrtý 602 tisíc a zatím poslední pouhých 505 tisíc. Doslova se tak jedná o více než 50% propad oproti sledovanosti prvního dílu třetí série.

Nyní přichází oblíbená část „Proč tomu asi tak je“. Jedním z faktorů může být první epizoda, která jasně ukázala, že seriál stále není věrný knihám. Na stranu druhou, epizoda pátá vypadá skvěle, včetně kostýmů, takže těžko říct. Velkým otazníkem je také odchod Henryho Cavilla, jenž do role dává vše, zatímco tvůrci s ním vydrbávají. Ukazuje se tak, že u seriálu je spousta fanoušků Henryho, nejen Zaklínače. Poslední významnou proměnnou jsou také diváci, kteří čekají, až vyjdou i poslední tři epizody, aby vše projeli najednou. Těch ale bývá minimum. Jak tedy zaklínačské univerzum dopadne? To nejspíš zjistíme do podzimu, protože jestli se čísla nezvednou, osobně si myslím, že Netflix přítok financí zastaví.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.