Tvůrci House of the Dragon potvrdili, že jedna postava bude ta nejdůležitější

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: pressroom.warnermedia.com
Někomu to možná bylo jasné předem, někdo možná ještě doufal v to, že má série šanci se vyrovnat knihám a bude vše skutečně tak, jak by mělo být. Showrunneři Ryan Condal a Miguel Sapochnik ale potvrdili, že herečka Emma D´Arcy představující Rhaenyru Targaryen toho prostoru dostane krapítek více než ostatní. Její role bude tou nejdůležitější.
Abych vás trošku zasvětil do děje, Rhaenyra je nejstarším dítětem krále Viseryse I a je manželkou prince Daemona Targaryena, svého strýce (první manžel byl Laenor Velaryon). Pokud se někteří zašklebili jakože fujky incest, tak Targaryeni takto udržovali čistou valyrijskou linii. Viserys ale proti všem pravidlům (kdy nástupcem musel být vždycky chlapák) jmenoval svou nástupkyní právě Rhaenyru. Viserys však také jako vitální muž jednoho dne zplodil ještě mužského potomka a ten by tak měl být tím správným a pravým nástupcem.
Slovy herečky Emmy D´Arcy z nedávného rozhovoru pro EW: „Ona je někým, kdo tlačí ženství až k tomu nejzazšímu okraji a má opravdu rozhodné a tázavé oko pro to, jak pohlaví ovlivňuje moc a jak může ovlivňovat právo budovat svůj vlastní život. Je to člověk, který se cítí v rozporu s tím, jak jej čte svět… Je to, jako by měla dvojníka. Dvojník je muž narozený v Rhaenyře, který má přístup ke všem věcem, po kterých touží, a cítí, že jí to patří.“ Do tohoto rozhovoru jsem doslova netušil, kolik v sobě Rhaenyra skrývá tajemství.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn