Rhaenyra Targaryen

Tvůrci House of the Dragon potvrdili, že jedna postava bude ta nejdůležitější

22. 7. 2022
Zdroj náhledu: pressroom.warnermedia.com

Někomu to možná bylo jasné předem, někdo možná ještě doufal v to, že má série šanci se vyrovnat knihám a bude vše skutečně tak, jak by mělo být. Showrunneři Ryan Condal a Miguel Sapochnik ale potvrdili, že herečka Emma D´Arcy představující Rhaenyru Targaryen toho prostoru dostane krapítek více než ostatní. Její role bude tou nejdůležitější.

Abych vás trošku zasvětil do děje, Rhaenyra je nejstarším dítětem krále Viseryse I a je manželkou prince Daemona Targaryena, svého strýce (první manžel byl Laenor Velaryon). Pokud se někteří zašklebili jakože fujky incest, tak Targaryeni takto udržovali čistou valyrijskou linii. Viserys ale proti všem pravidlům (kdy nástupcem musel být vždycky chlapák) jmenoval svou nástupkyní právě Rhaenyru. Viserys však také jako vitální muž jednoho dne zplodil ještě mužského potomka a ten by tak měl být tím správným a pravým nástupcem.

Slovy herečky Emmy D´Arcy z nedávného rozhovoru pro EW: „Ona je někým, kdo tlačí ženství až k tomu nejzazšímu okraji a má opravdu rozhodné a tázavé oko pro to, jak pohlaví ovlivňuje moc a jak může ovlivňovat právo budovat svůj vlastní život. Je to člověk, který se cítí v rozporu s tím, jak jej čte svět… Je to, jako by měla dvojníka. Dvojník je muž narozený v Rhaenyře, který má přístup ke všem věcem, po kterých touží, a cítí, že jí to patří.“ Do tohoto rozhovoru jsem doslova netušil, kolik v sobě Rhaenyra skrývá tajemství.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.