Assassin's Creed Valhalla – viking

Ubisoft neplánuje přidat úspěchy na Steamu

20. 12. 2022
Zdroj náhledu: Ubisoft

Jednou z dobrých zpráv ke konci tohoto kalendářního roku bylo mimo jiné oznámení společnosti Ubisoft o tom, že po několikaleté pauze plánuje své hry doteď exkluzivně dostupné pouze na platformě Uplay konečně zpřístupnit také na stále populárnějším Steamu. Jednou z prvních takových her byl poslední titul série Assassin's Creed s podtitulem Valhalla. Fanoušci doslova nedokázali skrývat své nadšení, stejně jako u několika dalších her mířících na Steam, ať už jde o Anno 1800, Roller Champions, či nedávno přidaný Immortals Fenyx Rising. Hráči si však velmi rychle všimli, že ani jeden z uvedených titulů neobsahuje na Steamu achievementy. Fanoušci se tedy semkli a úpěnlivě prosili Ubisoft všemožnými cestami, aby svůj postoj ohledně této otázky přehodnotil. Od vydání Assassin's Creed Valhalla na Steamu 6. prosince 2022 uběhly dva týdny a Ubisoft se konečně k celé situaci vyjádřil. Odpověď je bohužel přesným opakem toho, v co mnozí doufali.

Ubisoft jednoznačně potvrdil, že i přes hojné prosby hráčů Assassin's Creed Valhalla nebude teď ani v budoucnu podporovat úspěchy na Steamu. Tato informace samozřejmě ihned sklidila hlasité a dost negativní ohlasy fanoušků, kteří se nezdráhali dát najevo svou nelibost. Mnozí se shodli, že implementování achievementů není o složitosti procesu, ale o snaze Ubisoftu hráče nadále motivovat, aby zůstali věrní platformě Uplay. Mnozí to samé očekávají rovněž od dalších výše zmíněných her. Ani ony totiž úspěchy nemají a zřejmě ani mít nebudou. Jestli jste tedy podobně jako já čekali právě na jejich zavedení, abyste si některý nově přidaný titul na Steamu zahráli, mohli byste se načekat poměrně dlouho, ne-li vůbec. Pro achievement huntery je to nepříjemná zpráva.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.