Dead Island 2 – pohodička v bazénu

Dead Island 2 vs. cenzura v Německu

19. 12. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Dead Island 2, hra střídající herní studia, stejně tak jako různá data vydání. Po několikaletém vývoji to už snad vypadá, že se hráči tolik vytoužené brutální zombie střílečky dočkáme 28. dubna 2023 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Dnes to ovšem není o spekulacích kolem vývoje či uvedení na trh. Dnes je to o znepokojivé zprávě pro všechny německé hráče… Dead Island 2 se totiž v jejich zemi nevyhne cenzuře. Dobrá zpráva alespoň je, že německý výbor pro hodnocení videoher, Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle (zkráceně USK), hru nezakázal úplně, jako tomu například bylo u předešlého dílu ještě tři roky nazpět.

Titul Dead Island 2 si od této organizace pracně vysloužil hodnocení 18+ (hra vhodná pro dospělé publikum) pouze díky provedení určitých změn. Jinak by titul v Německu vůbec nevyšel. Úpravy se mají týkat znemožněné interakci se zabitými zombie, s nimiž nebude možné nadále jakkoliv manipulovat. Mrtvoly buď ihned zmizí, nebo zkrátka a jednoduše zamrznou. Horší zprávou ovšem je, že němečtí hráči nebudou moct hrát online režim s nikým jiným než opět s německými hráči. Toto omezení má údajně zasáhnout i některé části Rakouska, ale principiálně jde o nemožnost hrát s někým, kdo hraje „jinou“ verzi.

Mnoho fanoušků se udivuje, proč USK vyžaduje tento typ cenzury, když titul škatulkuje pouze pro dospělé a zletilé hráče. Německá cenzura už si i v minulosti prošla kritikou za své přílišné zásahy přesahující základní požadavky a někdy i rozum. Holt se s tím bohužel nedá nic dělat. Ještě zajímavější je fakt, že v německé verzi hráči nebudou kromě těchto zásahů a ústupků ochuzeni o nic dalšího. Hra by měla nabízet všechny relevantní funkce mezinárodní verze, včetně krvavé a brutální akce s usekáváním hlav a dalších končetin.

Zdroj: gameswirtschaft.de, gamerant.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.