Rainbow Six Extraction – Nightmare Fog Update

Update do Rainbow Six Extraction přidává tajemnou mlhu

13. 5. 2022
Zdroj náhledu: Ubisoft

Od doby, co vyšel nejnovější díl série Tom Clancy's Rainbow Six s přívlastkem Extraction, uběhl již nějaký ten pátek. Hra se ovšem dočkala příjemného přijetí ze strany hráčů, kdežto někteří herní kritici ji vnímali pouze jako „dvojníka“ Tom Clancy's Rainbow Six Siege. Je pravda, že si Extraction od svého předchůdce hodně bere a recykluje některé mechaniky i postavy, to ovšem nic nemění na tom, že titul jako takový nabízí zábavnou kooperační střílečku v zamořených částech Ameriky. Pokud se o Rainbow Six Extraction chcete dozvědět více, podívejte se na naši recenzi.

Do hry nyní vstupuje úplná novinka, která by hráčům měla pořádně zamotat hlavu. Mód Nightmare Fog do hry přichází v rámci časově limitovaného Crisis Event. Zahrát si ho budete moct od 12. května až do 2. června. Úkolem operátorů bude v prostředí zahaleném do toxické fialové mlhy najít a úspěšně zneškodnit hlavní strom, který tuto mlhu vyvolává. Není to ovšem tak jednoduché. Operátoři budou mít díky mlze halucinace, takže ne všichni nepřátelé, na které narazíte, musejí být automaticky skuteční. Protože je pro lidská těla dlouhý pobyt v mlze smrtelně nebezpečný, stále zvyšující se hladina toxicity vám bude víc a víc motat hlavu. Jakmile se dostanete na maximální hodnoty, situace se začne podepisovat na vašem zdraví. Nebojte se, po mapě je hned několik bezpečných zón, kde si úroveň toxicity můžete snížit.

Tento v pořadí již druhý event přidává taktéž nové vybavení, jako je rush pistol, která vám či vašim spoluhráčům na omezený čas zvýší rychlost pohybu a imunitu vůči mlze. Takovýchto pistolí můžete nést pouze omezené množství, proto si dobře rozmyslete, kdy ji použít. Náročnost tohoto režimu samozřejmě tkví v tom, že se fialová mlha rozprostírá po celé mapě. Budete tak všechny tři úkoly muset stihnout splnit dříve, než vás extrémní halucinace či nedostatek čerstvého vzduchu dostihnou.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.