Cocoon – nesu si svět na zádech

V nové hře Cocoon budete cestovat mezi světy

13. 6. 2022
Zdroj náhledu: Geometric Interactive

Včerejší Xbox Games Showcase se taktéž nesla v duchu nových oznámení, mezi kterými se nečekaně objevila hra Cocoon. Jde o nejnovější přírůstek studia Geometric Interactive, který bude zároveň jejich prvním počinem. Studio se však skládá ze zkušených vývojářů, mezi nimiž nechybí Jeppe Carlsen, hlavní designér titulů LIMBO a Inside. Nový trailer jasně ukazuje, v čem bude nová hra vynikat, a to v pestrých, jasnějších a veselejších barvách s organickým prostředím. Cocoon v necelém dvouminutovém traileru dost dobře ukázal, s čím máme počítat.

Příběhově by se mělo jednat o zajímavou zápletku s hlavním tématem cestování mezi různými vesmíry. Každý totiž existuje v kouli, kterou budete moct nosit na zádech a přeskakovat mezi nimi. Každý takovýto orb bude mít i unikátní vlastnosti, jejichž odemknutím si můžete ulehčit práci v dalším světě. Mezi tyto schopnosti patří odhalování skrytých cest, střílení projektilů a mnoho dalšího. To s sebou samozřejmě přináší logické hádanky, které údajně mají potrápit nejednu bystrou mysl. Čekat vás budou i nelítostné bitvy se strážci světů. Každý biom bude jedinečný, od průmyslových struktur po masivní organické jeskyně, kdy bude vaším úkolem odhalit tajemství dávné civilizace. Rozhodně bude zajímavé sledovat, co nám vývojáři ještě odtajní. Cocoon má totiž vyjít až v roce 2023 pro PC, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series X/S. Jak už ovšem bylo na začátku prezentace zmíněno, všechny ohlášené hry vyjdou do dvanácti měsíců a zahrát si je budete moct už v den vydání skrze Xbox Game Pass.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.