Vikingverse TTRPG Featured Image

Vikingverse TTRPG bude na Kickstarteru už letos v červenci

9. 7. 2022
Zdroj náhledu: Outland Entertainment, Ian Sharpe

Obliba deskových či stolních her v poslední době velmi stoupá. Důkazem toho může být i velmi povedená a u kritiků úspěšná desková hra Scythe, kterou jsme pro vás díky Albi měli možnost recenzovat. Pokud však patříte mezi fanoušky deskových her a máte rádi sci-fi, můžete se těšit na řadu zajímavých projektů. Patří mezi ně oficiální adaptace kultovního a vlivného Blade Runnera, desková hra na motivy francouzsko-belgického fantasy komiksu Thorgal, a dokonce i stolní adaptace hry Elder Scrolls V: Skyrim. Nyní se na crowdfundingové platformě Kickstarter brzy objeví adaptace TTRPG Vikingverse.

Zdroj: Outland Entertainment, Ian Sharpe

Co je Vikingverse TTRPG?

Vikingverse je série románů, jejichž autorem je Ian Sharpe. Líčí alternativní historii, kterou přepsal jeden ze starých severských bohů a v níž islandské oblasti nikdy nepřijaly křesťanství, což má za následek budoucnost, v níž vikingové nejen volně prozkoumávají moře, ale i samotné hvězdy. To vede k nové generaci hrdinů vytvořených podle starých epických básní a také k různým klasickým příběhům interpretovaným sci-fi optikou.

Co se týče TTRPG Vikingverse, bude adaptovat severský konec světa, Ragnarök. TTRPG s oficiálním názvem When The Wolf Comes bude klást důraz na hrdinství, vyprávění příběhů a epický boj, který přichází s koncem dnů. Podle oficiální tiskové zprávy bude mít základní kniha pravidel 250 stran a bude obsahovat vše, co hráči i Pánové hry potřebují k vyprávění vlastních sci-fi ság o válečných výpravách a plenění. Budou obsahovat bloky statistik nestvůr, rady, jak vést kampaň, a také informace o devíti říších severské mytologie.

TTRPG Vikingverse vydá společnost Outland Entertainment a jako designér se na něm bude podílet Robert Schwalb, který má téměř dvacetileté zkušenosti s herním designem. Jeho zásluhy zahrnují Dungeons and Dragons, A Song of Ice and Fire RPG, systém Warhammer Fantasy Roleplay a Star Wars Saga Edition RPG. Jde tedy o opravdového odborníka na slovo vzatého a tento fakt sám o sobě ukazuje, že se rozhodně nebude jednat o podprůměrnou záležitost.

Ve skutečnosti bude TTRPG využívat systém Shadow of the Demon Lord, který Schwalb vyvinul v roce 2015. Vzhledem k tomu, že tento systém byl navržen pro hororové fantasy dobrodružství o boji proti umírajícímu světu, není jeho adaptace na tento projekt nijak složitá.

Kickstarterová kampaň na Vikingverse TTRPG bude spuštěna 12. července. Kliknutím sem se můžete přihlásit k odběru oznámení o projektu.

Zdroj: techraptor.net

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.