Kingdom: Two Crowns Norse Lands Titul

Vychází DLC Norse Lands pro Kingdom: Two Crowns

4. 11. 2021
 

Švédská herní série Kingdom nám představila žánr budovatelské strategie zredukovaný jen na ty nejnutnější prvky. Žádné rozdílné zdroje, mikromanagement či složitý výzkum, jen sbírání peněz a jejich utrácení. Poslední díl, Kingdom: Two Crowns, vyšel v roce 2018, a třebaže po vydání dostal vlnu kritiky za řadu nedodělků, díky vytrvalé práci vývojářů se v současné době pohybuje ve velmi kladném hodnocení. V rámci těchto průběžných vylepšení bylo oznámeno i DLC Norse Lands, které přináší zcela novou kampaň s vikinskou tematikou. Jeho datum vydání je ohlášeno na 16. listopadu 2021 a zde jsou novinky, které spolu s ním budou do hry přidány.

Do země seveřanů

Ačkoliv základní hra již nyní nabízí možnost přepnout na staré Japonsko, změna je to spíše kosmetická. DLC Norse Lands naopak spolu s novým motivem přinese i množství odpovídajících herních mechanik.

Zdroj: Raw Fury

Pravděpodobně nejzásadnějším dodatkem je možnost stavět domy na místech po táborech tuláků. Ty budou (i když pomaleji) také lákat další pracovníky, a tak už se nemůže stát, že byste v rámci jednoho ostrova zůstali úplně bez lidí. Najímání přes ně však bude podstatně dražší, takže je třeba jich užívat s rozmyslem.
Vaši noví poddaní jsou poměrně hardcöre a i základní obyvatelé mají kopí, kterým se dokáží bránit nepřátelům. Stejně tak stavitelé vyměnili kladiva ze sekery a umějí s nimi udělat pěknou paseku. Kdyby snad už bylo nejhůř, můžete dát povel, obránci naběhnou před zeď a utvoří štítovou hradbu – ta jim dá buff, s nímž mohou zvrátit průběh prohrané bitvy. Prodejce lektvarů pak naznačuje, že bychom se mohli dočkat i slavných berserků.
Kromě toho do hry přijde tužší zima, nové druhy nepřátel a další překvapení. V lese se například nachází záhadný runový kámen, který zřejmě funguje jako jakýsi hlavolam…

Pro každého něco

Některé vymoženosti, třeba již zmíněné domy, jsou podle vývojářů tak užitečné, že budou zpětně přidány i do základní hry, kde již zůstanou. Nové DLC si tak částečně užijí i hráči, kteří jeho koupi neplánují. Další drobné úpravy, například mechaniky rozpadu, AI poddaných nebo generování nepřátelských vln budou rovněž dostupné v základní hře.
Grafika dozná také vylepšení – krajinu na pozadí ozvláštní nové prvky, za které bude zodpovědný externí výtvarník Franek. Do lesa například přibyly břízy, aby porost nebyl tak jednotvárný, staré zajíce zase nahradila nová, rozmanitější zvěř. Spolu s tím se dočkáme nového soundtracku, který k současnému vizuálu sedí dokonale.

Jak bylo zmíněno, DLC vyjde 16. listopadu 2021. Pokud chcete malou ochutnávku toho, co by vás v něm mohlo čekat, na Steamu je už nyní zdarma dostupné demo.

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.