ETS 2 1.43 - památka

Vyšla betaverze 1.43 do kamionových simulátorů ETS2 a ATS

13. 11. 2021
Zdroj náhledu: SCS Software

Fanoušci českých kamionových simulátorů Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator mohou začít oficiálně stahovat otevřenou beta verzi 1.43, která přináší hned několik novinek. Na úvod však musíme zmínit, že současná verze jich zatím obsahuje jen hrstku, další přijdou později v letošním roce. Nejvíce vylepšení obdrží především Euro Truck Simulator 2, ale zkrátka nepřišel ani druhý titul studia SCS Software, American Truck Simulator.

Zdroj: SCS Software

Předělávka francouzského města Lyon

První novinkou ve verzi 1.43 je kompletní předělávka města Lyon v rozšíření Vive la France! Těšit se můžeme na mnoho nových textur. Při průjezdu městem si nově všimnete lepších stromů, květin a silnic, které více odpovídají dnešní realitě a standardu vizuální kvality hry. Dostalo se ovšem i na tři nové významné památky města. Celkově by Lyon měl přinést věrnější prostředí, které posune kvalitu o něco dál. Více o předělávce města Lyon si můžete přečíst zde.

Zdroj: SCS Software

Úprava mýtného

Další změnou v nové verzi je úprava mýtného a mýtných bran. Ta se týká především Euro Truck Simulator 2. Vývojáři z SCS Software se rozhodli tento aspekt aktualizovat z důvodu úprav rychlostních limitů a dopravního značení a dalších drobných změn, které do hry přijdou. Tato aktualizace však vyžaduje mnoho času, což znamená, že na ní vývojáři budou pracovat i v dalších verzích. Současný stav tak není zcela kompletní.

Nová vyhlídková místa

Verze 1.43 přinese do ETS2 i rozšíření tzv. vyhlídkových míst, která se v posledních měsících stala v titulech od SCS Software dosti populární. Nová aktualizace přinese celkem 35 nových vyhlídkových míst podél všech dosavadních DLC, jež do Euro Truck Simulator 2 vyšla. Díky tomu budou mít hráči novou motivaci pro návštěvu již prozkoumaných měst. Nová místa zahrnují například Cernavodă Bridge nebo viadukt Poiana Teiului. Více informací si můžete přečíst zde.

Zdroj: SCS Software

Další silnice v rozšíření Iberia

Od pouště Tabernas až po rušné hlavní město Madrid se nové DLC Iberia stalo velmi oblíbenou destinací virtuálních kamionistů. Na základě zpětné vazby od hráčů se tak vývojáři rozhodli pro další vylepšení Španělska a Portugalska.Verze 1.43 pro ETS2 přináší nové silnice podél několika dálnic. První přírůstek lze nalézt severně od Madridu a spojí dálnice A-1 a A-2. Druhou novou silnici najdeme na jihu Portugalska, která začíná u města Sines, vede přes město Beja a končí kousek od španělské Sevilly.Vývojáři také do beta verze přidali dokončenou silnici A-52 spojující Vigo a Leon.

Zdroj: SCS Software

Nové trasy pro speciální transporty

Vlastníci rozšíření Special Transport DLC dostanou k dispozici také nové speciální trasy, konkrétně:

Daugavpils–Rezekne

Soria–Teruelu

Galați–Iași

Cagliari–Sassari

Göteborg–Helsingborg

Brest–Rennes

Bremen–Travemunde

Warszawa–Katovice

Vlastnictví sklápěcích návěsů

Bezpochyby příjemnou zprávou pro všechny fanoušky je možnost vlastnit sklápěcí návěsy, které je možné si libovolně upravovat a přidávat na ně různé doplňky. Tento typ návěsů slouží především pro převoz sypkého materiálu. V Euro Truck Simulator 2 nalezneme dva typy sklápěčů a jsou dostupné v délkách 9 a 10 metrů, se dvěma nebo třemi nápravami. American Truck Simulator dostal do vínku dokonce tři typy sklápěčů s rozsahem 30 a 36 stop, se dvěma nebo třemi nápravami.

Zdroj: SCS Software

Aktualizace zvuků v interiéru

Do verze 1.43 pro ETS2 a ATS byla přidána rovněž nová funkce, která dokáže lépe tlumit zvuky kabiny od okolních vnějších zvuků, jako je například motor nebo kola. Díky této funkci by měla být jízda kamionem v režimu první osoby ještě reálnější. Vývojáři také upozorňují, že v budoucnu chystají další vylepšení, které bude lépe simulovat útlum i na základě velikosti kabiny.

Font SDF

Poslední novinkou pro Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator je i drobná úprava písma. Font SDF (Signed Distance Fields) umožní lepší a čitelnější zobrazování textů a písmen na jakoukoliv vzdálenost a měřítko v libovolném rozlišení. Tato změna se projeví ve většině hry, od čitelnějších cedulí při cestách až po změnu v hlavním menu hry či GPS.

Zdroj: SCS Software

Více informací o aktualizaci 1.43 pro ETS2 a ATS naleznete na oficiálním blogu studia SCS Software.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.