The Lord of the Rings Gollum – Cover

Vývojáři hry The Lord of the Rings: Gollum končí

2. 7. 2023
Zdroj náhledu: Daedalic Entertainment

Vývojářské oddělení německého studia Daedalic Entertainment, které stojí za vývojem hry The Lord of the Rings: Gollum, zavírá vrátka. Společnost se podle všeho bude do budoucna soustředit pouze na vydávání her.

The Lord of the Rings Gollum - hodnocení

Glum se nesetkal s příliš velkým pozitivním ohlasem, a to jak u kritiků, tak i samotných hráčů. V současné době má titul na Steamu pouze 34 % pozitivních recenzí, což rozhodně není nijak dobrý výsledek, a od hry tohoto typu a za takovou cenu bychom čekali více. Ostatně dojmy si můžete také přečíst v naší recenzi The Lord of the Rings: Gollum.

Společnost Daedalic Entertainment se proto rozhodla pro velmi razantní řešení, které, musím říci, jsem tak trochu i očekával. Studio oficiálně oznámilo, že po neúspěchu zavírá své vývojářské oddělení a nadále se bude zabývat pouze vydáváním a distribucí her. Daedalic tento krok označuje jako nový začátek a zaměstnanci, kteří ve vývojářském oddělení pracovali, budou převedeni na jinou práci. Jestli se znovuotevření někdy dočkáme, není jisté, Daedalic Entertainment ovšem oznámilo, že vývojářské oddělení bylo uzavřeno zcela nadobro.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.