Nejočekávanější tituly – červenec 2023

Nejočekávanější tituly chystané na červenec

1. 7. 2023
 

Vstupujeme do druhé poloviny tohoto kalendářního roku. Hráči školou povinní vítají dva měsíce vytoužených letních prázdnin, během nichž určitě přijde řada i na finišování rozehraných titulů nebo naopak vyčkávání na novinky. Každoročně je však toto období spojováno s takzvaným herním suchem, což znamená, že nevycházejí takřka žádné vysokorozpočtové pecky. Červenec na tom bohužel nebude jinak, ale o to více budou moct zazářit menší projekty.

Synapse    

4. červenec / PS VR2

PlayStation VR2 je headset nové generace od společnosti Sony, skrze který si můžete zahrát chystanou novinku jménem Synapse. Hra byla pro virtuální realitu navržena tak, aby z technologických možností PS VR2 vyždímala maximum a hráčům tak přinesla nezapomenutelný zážitek. Použijte telekinezi k rozdrcení svých nepřátel pomocí jedné ruky a tou druhou je rozstřílejte na malé kousíčky. Tato smrtící kombinace vám dovolí ovládnout vlastní bojový styl v hlubinách surrealistického světa, v mysli vašich protivníků. Synapse je akční střílečka z pohledu první osoby, v níž jakožto agent budete mít za úkol proniknout do podvědomí známého zločince, prozkoumat každý kout jeho zkažené mysli a zredukovat nebezpečné pohnutky, které by v realitě mohly způsobit katastrofu.

GYLT    

4. červenec / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One

Strašidelný příběh odehrávající se v melancholickém světě dobrodružné hry GYLT jsme měli tu možnost poznat už v roce 2019, co titul vyšel jako exkluzivita pro Google Stadia. V červenci se GYLT rozšíří na další platformy, aby si tento děsivý počin mísící fantazii a realitu mohli zahrát i ostatní hráči. Vaše noční můry se stanou skutečností ve zvrácené verzi hornického městečka Bethelwood. Sally je do této podivné realita zavlečena a musí se postavit strašlivým stvořením zosobňujícím její nejhorší obavy a ještě horší vzpomínky. Budete strachu čelit přímo a s nestvůrami bojovat, nebo se pokusíte kolem nich nepozorovaně proplížit pomocí promyšlených strategií?

OXENFREE II: Lost Signals    

12. červenec / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch, Android, iOS a pro předplatitele Netflixu

Pokračování oceňovaného nezávislého titulu z roku 2016 se odehraje celých pět let po událostech původní hry a slouží jako samostatný příběh. OXENFREE II: Lost Signals představí novou hrdinku Riley Poverly, která se neochotně vrací do svého rodného pobřežního města Camena, v němž se nepřirozeně vyskytují elektromagnetické vlny. Aby tuto záhadu prozkoumala, bude muset komunikovat s nadpřirozenem, manipulovat světem a cestovat do minulosti trhlinami v časoprostorovém kontinuu. Myslete však na to, že vaše volby ovlivní, kým se Riley nakonec stane, protože každé rozhodnutí bude mít dopad na vás i vaše okolí.

Exoprimal    

14. červenec / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One

V nepříliš vzdálené budoucnosti roku 2040 svět zachvátila epidemie… epidemie dinosaurů, ohrožující existenci lidstva. To v boji proti zmutovaným prehistorickým tvorům vyvinulo špičkovou technologii exosuitů. Hráči se stanou Exofightery neboli piloty exosuitů různých rolí, aby se ubránili ohromným hejnům dinosaurů v akčních režimech založených na týmové hře. Využijte flexibility provedení výměny obleku i během bitvy, měňte složení svého týmu za běhu, plňte cíle a rozmetejte dinosaury, neosaury (zmutované dinosaury) i druhý tým. Exoprimal je kooperativní střílečka, která se stane součástí předplatného Game Pass od prvního dne.

Viewfinder    

18. červenec / PC, PlayStation 5

Milovníci logických výzev, zbystřete. Na scénu vstupuje další titul zpochybňující realitu i její vnímání. Viewfinder vám nabídne hodiny zábavy při odtajňování tajemství záhadného světa, v němž se nic nemusí jevit tak, jak se na první pohled zdá. Kouzlo i obtížnost hry tkví v tom, že můžete oživit fotografie a další obrazové materiály jejich umístěním do prostoru, čímž je zhmotníte. Díky tomu máte svobodu v tom, přetvářet svět ku obrazu svému tak, abyste překonali všemožné překážky. Zapeklité hádanky proto vyžadují nutnou dávku pozornosti věnované detailům. Odhalte, jak svět Viewfinderu vůbec vznikl, kdo jej vytvořil a za jakým účelem. Titul kombinuje hrátky s perspektivou, metodu pokus–omyl, neotřelý nápad i několik výtvarných stylů.

Pikmin 4    

21. červenec / Nintendo Switch

Ani v červenci ve výběru nesmí chybět zástupce pro Nintendo Switch, a tím je Pikmin 4. Další díl známé strategické série hráčům nabídne základní hratelnost jako jeho předchůdci, a navíc přihodí celou řadu novinek. Vůbec poprvé v sérii budete moct svou postavu vytvořit dle vašeho gusta a na prapodivné planetě plnit záchranné mise. Na pomoc vám přispěchají drobná stvoření, Pikmini, která musíte vést a chytře využívat jejich jedinečných schopností, abyste úspěšně porazili nepřátele, shromažďovali potřebné materiály, řešili hádanky a plnili konkrétní cíle. Čtvrtý díl hlavní série navíc nově přinese možnost nočních výprav včetně speciálního druhu Pikmina. K ruce budete mít i spolehlivého psího parťáka jménem Oatchi.

Ratchet & Clank: Rift Apart   

26. červenec / PC

Nejnovější přírůstek kultovní série z roku 2021 vyvinutý společností Insomniac Games po dvou letech od vydání jako exkluzivita na konzoli PlayStation 5 konečně dorazí na PC. Ratchet & Clank: Rift Apart tak bude vůbec prvním dílem ve dvacetileté historii, který opustí brány konzole Playstation. Hra přinese různou škálu nastavení, včetně podpory ultraširokých monitorů 21:9, 32:9 a 48:9. Hráči se mohou těšit na podporu klávesnice a myši a rovněž i na podporu funkcí NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 2 a Intel XeSS. Počítá se i s oficiálním využitím ray tracingu, a to konkrétně stínů a odlesků. Ratchet & Clank: Rift Apart vyjde prostřednictvím služby Steam a Epic Games Store. Tato oblíbená exkluzivita vloni udělala úsměv na tváři spoustě hráčů a nyní tomu rozhodně nebude jinak.

Disney's Illusion Island    

28. červenec / Nintendo Switch

Na Nintendo Switch se tento měsíc chystá i další zajímavý titul, který potěší zejména hráče lačnící po výzvě. Disney's Illusion Island bude pohádková plošinovka, v níž se přidáte k legendárnímu Myšákovi Mickeymu a jeho přátelům na výpravě za prozkoumáním tajemného ostrova, abyste obnovili magické knihy a zachránili svět. Hrát budete moct za svého oblíbence, přičemž každý bude disponovat speciálními schopnostmi. Tajemný ostrov ukrývá hromadu tajemství, různé biomy a čtyři hratelné postavy. Vrhněte se do dobrodružství sami nebo až se třemi dalšími přáteli v zábavné kooperaci. Čekat na vás bude Mickey, Minnie, Kačer Donald a Goofy.

F1 Manager 2023    

31. červenec / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One

Také červenec po vzoru předešlého měsíce nabídne další závodní titul z prostředí F1. Nová sezóna F1 Manager 2023, to jsou nová auta, nové okruhy, noví jezdci i nové výzvy. Spravujte váš tým, řiďte každé rozhodnutí, upravujte auta, realizujte závodní strategii a staňte se nejlepším koučem. Nastartujte svou kariéru jako šéf v jednom z deseti současných týmů F1, buďte připraveni na svá bedra naložit tíhu zodpovědnosti a skrze detailní manažerské funkce ovládněte tuto sezónu. Připravte své jezdce tvrdým tréninkem, proveďte je kvalifikací a nakonec projeďte cílem jako první s titulem mistra světa. Majitelé Deluxe edice kromě bonusů získají navíc čtyřdenní předběžný přístup. Hru si tak užijete už od 27. července.

Dále také vychází    

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.