Windows 11 bude mít možná černou obrazovku smrti

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Microsoft
Pro uživatele velmi obávaná modrá obrazovka smrti (Blue screen of death, zkráceně BSOD), jež je součástí systému Windows již několik desítek let, obdrží s příchodem Windows 11 pravděpodobně novou barvu. Z depresivní modré bude ještě depresivnější černá.
Černá obrazovka smrti se podle jednoho důvěryhodného zdroje změní z modré na černou, aby odpovídala novým estetickým změnám, které Windows 11 do budoucna přinese. Obrazovka bude obsahovat klasický kód chyby, jak jsme zvyklí dodnes, a taktéž QR kód či smutného smajlíka, který je součástí BSOD od verze Windows 8.

Estetické změny samozřejmě v nové verzi systému vítáme s povděkem, musíme si však položit zásadní otázku, a to tu, zda černá barva nebude na uživatele působit ještě více depresivně než současná modrá. Co myslíte vy?

V preview verzi Windows 11 není černá obrazovka zatím k dispozici, pokud si ji však chcete vyzkoušet na vlastní kůži, stačí v registru HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ CrashControl změnit hodnotu 0 u DisplayPreReleaseColor. Je důležité zmínit, že úpravu v registrech děláte na vlastní riziko a měli by ji provádět pouze zkušení uživatelé.

Zdroj: PCGamer.com
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn