World of Warcraft Putování Azerothem - Východní království

World of Warcraft Putování Azerothem - Východní království – recenze

28. 11. 2021
 

World of Warcraft je velmi populární značka, která si získala desítky, a možná až stovky milionů fanoušků po celém světě. I u nás se jistě najde spousta nadšenců a sběratelů, kteří musí mít vše s logem WoW. Určitě by jim tedy neměla uniknout ani tato nejnovější publikace z tohoto světa: World of Warcraft: Putování Azerothem – Východní království.

Autor:
Vydavatel:
Svět:
Žánr:
Překlad:
Počet stran:
Vazba:
Rok a měsíc vydání:
ISBN:

Christie Golden
Crew
World of Warcraft
Fantasy
Tomáš Kratochvíl
136
vázaná
listopad 2021
978-80-7679-088-9

Zdroj: Crew

Propracované ilustrace a honosný obal

Na první pohled kniha ihned zaujme nádherně graficky zpracovanou obálkou, kdy je ústřední motiv pevné vazby zlatě orámován. Zlaté provedení, včetně popisu a středového obrázku, z vazby jemně vystupuje. Naprosto ideální k honosnému vystavení.Po otevření prvních stran a nasání opojné vůně nové knihy na vás vykoukne nakreslená mapa Východního království, přes niž je umístěn pauzovací papír, který ukazuje následující cestu protagonistů. Další stránky jsou velmi pěkně protkané sépiovými ilustracemi jednotlivých míst, která jsou v knize představována. Jednotlivé stránky imitují pergamen a jsou zdobené rámečkem se lvím motivem. Za speciální zmínku také stojí ilustrace a informace o sadách brnění, které představují příjemné zpestření.

Roku 2010 WoW dosáhlo svého vrcholu. Hrálo jej kolem dvanácti milionů hráčů. Od té doby jejich počty spíše klesají. Odhaduje se však, že do World of Warcraft se od jeho vzniku zaregistrovalo už více než 116 miliónů hráčů z více než 240 zemí světa.

Celý Azeroth by v reálném světě zaujímal pouhých 200 kilometrů čtverečních, je to o něco méně než například Brno. Představte si, jak příšerně přelidněné místo by to bylo. Hustota zalidnění je tak mnohonásobně vyšší než v Monaku.

WoW Wiki má kolem 100 tisíc stránek obsahu.

Američtí hráči Warcraftu v průměru stráví hraním této hry více než 23 hodin týdně.

Super, do výstavky se to hodí, ale co obsah?

Příběh je plytký a vlastně tu není skoro žádný. Na začátku knihy se akorát dozvídáme o zasazení do doby vlády krále Anduina, který povoluje svému mistru špehovi a veliteli SI:7, Mathiasi Shawovi, a jeho příteli, pirátskému kapitánu Flynnu Fairwindovi, výzkumnou výpravu po celém Východním království. Oběma hrdinům pomocí dopisu s pečetí zajišťuje bezpečný průchod zeměmi Hordy. Bezpečí jim zaručuje také sám nejvyšší náčelník, Baine Bloodhoof. Tyto a jiné dopisy jsou v knize také velmi pěkně, jednotlivě, graficky originálně a odlišným fontem ztvárněny.

Stormwind, Karazhan, Silvermoon či Stříbrobor – tam všude, a i mnohem dále se podíváme

Celá kniha je zpracována, aby působila jako cestovatelský deník, a my, spolu s Mathiasem a Shawem, máme možnost navštívit významná místa Východního království. Krátce se seznamujeme s jednotlivými lokacemi, dozvídáme se informace o historických událostech, důležitých postavách a nejrůznějších artefaktech. Mistr Shaw vše věcně zapisuje a přidává poznámky o aktuálním dění. Flynn to svými vtipnými poznámkami na okraj a čmáráním do zápisků doplňuje. Díky tomu se celé čtení nese ve veselém duchu.

Zdroj: Crew

Kde se nachází ztracená koruna Lordaerona?

Informace obsažené ve World of Warcraft: Putování Azerothem – Východní království jsou zajímavé. I staří veteráni světa WoW si zde jistě něco najdou, i když toho může být méně, než očekávají. Je však skvělé si alespoň připomenout jednotlivá místa a rozsáhlou historii Azerothu. Kniha má pouhých 136 stran, velké písmo a mnoho obrázků, včetně až zbytečně moc nevyplněných míst. Nelze tedy očekávat nějaké komplexní, velmi podrobné informace. Jedná se o takové lehké, krátké, vtipné a rychlé čtení, které lze však doporučit jak pro nováčky, tak pro „odborníky“.

Klady
  • originální zpracování ve stylu deníku
  • nádherné ilustrace
  • zpracování obálky od Betsy Peterschmidt
  • konzultováno s tvůrci hry
Zápory
  • kratší
  • dost nevyužitého prostoru
Infobox
0.0

Doporučujeme

Marcela Grázová

Její první herní zkušeností byl pravděpodobně Tetris, avšak v dětství milovala strategické hry a online FPS, či MMO. Nyní už hraje jen singleplayer a díky recenzím objevila široké spektrum zábavných indie her, nad kterými dříve spíše ohrnovala nos. Vystudovaný farmaceut, milovník fantasy & sci-fi knížek a seriálů, náruživý cestovatel a motorkář.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.