Like A Dragon Gaiden – logiášek

Yakuza: Like a Dragon, návrat Kirya se vždy zamýšlel

25. 8. 2023
Zdroj náhledu: Ryu Ga Gotoku Studio

Producent série Like a Dragon Hiroyuki Sakamoto nedávno prozradil, že tvůrci projektu vždy zamýšleli, že se Kiryu vrátí i v dalších dílech. Kiryu se objevil ve hře Yakuza: Like a Dragon v nelítostném souboji s hlavním hrdinou Kasugou Ichibanem, který si mnoho příznivců (včetně mě) vyložilo jako Kiryuovo rozloučení. Sakamoto navíc prozradil, že Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name je spin-off zaměřený na Kiryuovy aktivity mezi závěrem Yakuza 6 a Like a Dragon: Infinite Wealth.

Závěr titulu Yakuza 6: Song of Life znamenal konec Kiryuovy kariéry coby člena yakuzy, neboť musel předstírat vlastní smrt, aby ochránil své milované. Ve hře Yakuza: Like a Dragon se však na okamžik objevil v sekvenci proti Kasugovi Ichibanovi. Pro mnoho fanoušků tento souboj znamenal předání štafety z Kiryua na Ichibana a také Kiryuův odchod.

Proto fanoušci byli překvapeni Kiryuovým návratem v osmém díle série a připravovaném spin-offu Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. Sakamoto při rozhovoru pro IGN na veletrhu Gamescom 2023 nicméně prozradil, že návrat Kiryua byl plánován již během vývoje Song of Life.

Zdroj: Ryu Ga Gotoku Studio

„Měli jsme v úmyslu, aby Kazuma Kiryu byl jedním z hlavních protagonistů ve hře Like a Dragon: Infinite Wealth, když jsme se s ním loučili. Proto jsme o tom tak dlouho uvažovali. Kazuma se objevil jako vedlejší postava ve hře Yakuza: Like a Dragon, což mnohé hráče neznalé série přimělo k otázce: kdo je tato postava a jaký je její účel?“.„O hře Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name se původně uvažovalo jako o vedlejším příběhu, ale chtěli jsme vylíčit Kazumovu existenci po Yakuze 6 a před Infinite Wealth. Účelem této hry je tedy odhalit, co dělal v zákulisí a co měl za lubem.“

Kiryu je mezi fanoušky série Yakuza oblíbenou postavou, proto bude jeho opětovný příchod pravděpodobně přivítán s nadšením a velkým očekáváním. Těšíme se na to, jaké příběhové strasti si pro něj Like a Dragon přichystá.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.