YT life náhled

Youtubers Life – cesta za snem

8. 4. 2021
Zdroj náhledu: U-PLAY Online

Doba se velice mění – když se před deseti lety někdo zeptal dítěte, co chce v životě dělat, odpověď byla doktor, fotbalista, popelář, kosmonaut, hokejista, hasič nebo třeba policista. Dnes je vše jinak a vysněnou prací pro dnešní mládež je stát se slavným youtuberem nebo youtuberkou. Ne všem se ale jejich sny splní, a tak si alespoň mohou zahrát hru Youtubers Life a získat slávu ve světě, tedy v tom virtuálním. Hra vznikla pod taktovkou vývojářského studia UPlay Online.

Začátky jsou těžké

V úvodu hry Youtubers Life si vytvoříte svoji postavu dle vašich představ. Také si musíte zvolit zaměření vašeho youtubového kanálu, takže jestli budete tvořit videa s tematikou módy, hraní, vaření, DYI aj. Vše se odvíjí čistě od vašich preferencí. Jelikož já mám nejblíže ke hraní her, vybrala jsem si právě to. Po vytvoření postavy může vaše cesta za slávou začít. Jste ještě mladý student, co na YouTube právě startuje. Nemáte to vůbec jednoduché, protože ještě bydlíte se svojí přísnou mámou a peníze na nové vybavení nerostou na stromě. Videoobsah tak začínáte tvořit ve svém malém pokoji na starém počítači. K tomu musíte navštěvovat školu, kdyby náhodou kariéra youtubera nevyšla, a také chodit čas od času na brigádu, abyste si mohli pořídit nové vybavení jako výkonnější počítač, kvalitnější monitor, mikrofon, videokameru nebo třeba nový editační software.

YT life začátek

Nový byt, nové možnosti

Po přestěhování do nového bytu se vám otevře spousta možností. Musíte sice platit nájem, ale díky většímu prostoru si můžete koupit další počítač. Na tom bude pracovat váš pomocník, kterého ovšem také musíte platit. V téhle hře není nic zadarmo, na to si zvykněte. Nicméně pomocník je vaše pravá ruka – když zrovna nestíháte vydávat videa, natočí nějaké to video za vás a ušetří tak drahocenný čas. Můžete ale také vydávat více videí a zmnohonásobit zisky. Vaše postava začíná být známější, a tak dostáváte pozvánky na představení nových her či konzolí. Pak zapózujete pro tisk a můžete jít zpět do svého bytu. Tohle se vlastně pořád opakuje, neustále se stěhujete, rozšiřujete svůj tým a vydáváte víc a víc videí.

YT life točení videa se spolupracovníkem

Tvorba videa v Youtubers Life

Váš nejdůležitější úkol je vám nejspíše jasný. Musíte vytvořit kvalitní video, co bude bavit vaše diváky a zajišťovat vám vysokou sledovanost na vašem YouTube kanále. Proto si vyberete hru, co zrovna frčí, a pustíte se do práce. Vaši diváci ale mají vysoké požadavky na kvalitu videa. Snažíte se tedy, aby video mělo kvalitní scénář, správné provedení a čistý zvuk. V poslední řadě se musíte zapotit u precizní editace. Pokud se vám vše tohle podaří splnit, nová zhlédnutí a odběratelé se k vám jen pohrnou. A čím více zhlédnutí vaše videa mají, tím větší zisky generujete.https://youtu.be/Y8IcM3zp_kA

Sociální život

Téměř každý člověk potřebuje ke štěstí socializaci, a to není jiné ani u vaší postavy. Ve hře Youtubers Life můžete chodit na různé párty a navštěvovat kluby, kde potkáváte nové přátele, známé YouTubery, a dokonce zde můžete potkat svoji životní lásku. Stačí jen za určitou herní postavou zajít, oslovit ji, pokecat s ní o životě, o penězích nebo třeba o YouTube a nové přátelství je na světě. Z přátelství se to poté může zhoupnout na vztah plný lásky.

Typy videí

Ze začátku jediné, co můžete vytvářet, je klasický gameplay. Časem si ale díky dovednostním bodům, které získáváte za nový level, můžete otevírat další typy. Těmi jsou třeba první dojem ze hry, recenze nebo unboxing. Nenechte se ale zmást, vše je to vlastně stejné. Tvorba videa se nezmění, a tak si ani nevšimnete, že nenatáčíte klasický gameplay.

Youtubers Life vás jistě na takových deset hodin zabaví. Je to hra, u které si můžete v pozadí poslouchat váš oblíbený playlist písniček a oddechnout si. Časem se to ale stane stereotypní záležitostí, a tak nejspíše na tuhle hru bude nějaký čas padat prach ve vaší Steam knihovně. To ale neznamená, že si ji za rok zase nezapnete a nestrávíte u ní pár dalších hodin vašeho života.

Klady
 • tvůrci na hře stále pracují a vylepšují ji
 • oddechová hra na pohodový večer
 • ze začátku velice zábavné a chytlavé
Zápory
 • časem velice stereotypní
 • vysoká cena na Steamu – 24,99 eur
Platforma PC
 • Datum vydání 18.05.2016
 • 0.0

  Doporučujeme

  Adéla Pfefrová

  Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.