Za jak dlouho dohrajete Sonic Frontiers či Starfield?

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Bethesda

Máme za sebou týden plný oznámení nových titulů, gameplay ukázek i rozhovorů s vývojáři. Některé prezentace jsou naplánované na další týdny, např. Annapurna Interactive 28. června od 21.00, či následující měsíce. Stále se však takřka každý den dočtete o nějakém novém rozhovoru, díky kterému známe hratelnou dobu dvou očekávaných titulů, Starfieldu a Sonic Frontiers. Jestli vás tedy zajímá, jak dlouho vám zabere tyto dvě novinky dohrát, dočtěte celý článek až do konce.

Během rozhovoru pro IGN režisér hry Sonic Frontiers, Morio Kishimoto, prozradil ambice nového titulu a snahu stát se prozatím tou nejdelší hrou z celé série. Toto pomyslné prvenství si prozatím drží Sonic the Hedgehog z roku 2006 se šestnácti hodinami. V těsném závěsu je pak oblíbený kousek Sonic Unleashed s třinácti hodinami. Sonicovo doposud největší dobrodružství bude hráčům trvat přibližně 20–30 hodin v základní kampani. Budete-li však chtít prozkoumat každičký kout a dokončit všechny úkoly, hratelná doba se může vyšplhat i na dvojnásobek. Délka hry se ovšem natáhne zejména kvůli nelineární struktuře, kdy se sami hráči rozhodnou, jakým způsobem chtějí svět prozkoumávat. Navíc se tato doba může podstatně lišit u každého jednoho hráče, protože nejen ovládání, ale i Sonicovu rychlost si hráč může individuálně nastavit dle svých potřeb. V rozhovoru se Kishimoto taktéž rozpovídal o oblastech Starfall Islands, které toho údajně nabídnou daleko více, než mohli fanoušci vidět v dosud zveřejněných ukázkách.

Známá už nám je také alespoň základní zápletka hry, kdy hlavní záporák Dr. Eggman na Starfall Islands objeví starodávnou technologii, kterou se rozhodne využít pro své nekalé úmysly. Použije k tomu svou známou umělou inteligenci pod názvem „SAGE“, která se pokusí do technologie prolomit, ale něco se pokazí a bude to opět na Sonicovi, aby zachránil nejen své přátele, ale i sám sebe.

Sonic Frontiers je naplánován na konec roku 2022 pro PC, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series X/S.

O Starfieldu se pro IGN rozpovídal Todd Howard, který prozradil, že hlavní příběhová kampaň hráčům zabere 30–40 hodin, ale to pouze v tom případě, že se hráči rozhodnou ignorovat velké množství vedlejšího obsahu. Vzhledem k tomu, že budete moct objevovat více než tisíc planet s procedurálně generovanými oblastmi, se hratelná doba protáhne na mnohonásobně větší cifru. Starfield byl nedávno odložen na rok 2023 pro PC a Xbox Series X/S.

Zdroj: IGN, gamerant

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn