Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Bethesda

Dlouho očekávaný Starfield se konečně ukázal v delším gameplay videu. Podle komentátorů to vypadá, že se dočkáme mixu starších her Bethesdy a vesmírného No Man’s Sky. Na co konkrétně se můžeme těšit?

Trailer ukazuje stěžejní části gameplaye a začíná v rané fázi hry na měsíci Kreetu. Hlavní postava vystoupí z lodi spolu s robotem Vascem a vydává se na průzkum. Naráží zde na místní flóru a faunu a skenování rostlin prý připomíná No Man’s Sky. Po chvíli se hrdina dostane do základny, okupované piráty, a začíná akční bojová sekvence, ne nepodobná Falloutu. Dočkáváme se i páčení „truhly“, přičemž tato minihra se liší od dřívějších systémů páčení ve hrách od Bethesdy. Ale to, že páčíte truhly – nebo kontejnery –, zůstává.

Následuje příběhová pasáž, v níž se přesouváme do hlavního města New Atlantis, abychom se přidali ke gildě vesmírných objevitelů. Zde lze obdivovat detailní grafiku postav a jistě se objeví košaté rozhovory, bez kterých si dobré RPG nedokážu představit.

Vývojáři ujišťují, že se dočkáme velmi detailní tvorby postavy, ať už jde o její vzhled nebo vlastnosti. Vskutku to vypadá, že budeme mít více možností než v dřívějších hrách od Bethesdy.

Následují další dvě významné složky hry. Zaprvé stavba outpostů (s níž jsme se ovšem setkali už ve Falloutu), jež můžete osídlit nehráčskými postavami a jež vám mohou generovat suroviny. Zadruhé stavba vlastních vesmírných lodí, s nimiž se navíc můžete vydat do vesmíru a pilotovat je i v přestřelkách s ostatními vesmírnými koráby.

Posledním trumfem má být rozlehlost herního univerza. Hra nabídne více jak 1 000 planet, které budete moci plně prozkoumávat – tedy přistát na kterémkoliv místě. Tak trochu Star Citizen, nemyslíte?

Starfieldu se dočkáme v příštím roce na Xboxu, PC a cloudu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn