Tiny Tina's Wonderlands – houbové zadky a Teen hodnocení

Za označení „Teen“ Tiny Tina's Wonderlands mohou houby!

22. 4. 2022
Zdroj náhledu: Gearbox Software

Tiny Tina's Wonderlands se povedlo od ESRB (Entertainment Software Rating Board) dostat hodnocení „T“ neboli „Teen“ (vhodné od třinácti let). Jedná se o americkou organizaci, která uděluje hodnocení jednotlivým videohrám dle jejich obsahu, jako je například věkové omezení, interaktivní prvky aj. Rating se uděluje dle několika parametrů, mezi něž patří mimo jiné také přítomnost úplné či částečné nahoty. V Tiny Tina's Wonderlands se žádná nahota ovšem neobjevuje, takže za co si titul vysloužil tento verdikt? Odpověď je vskutku úsměvná… mohou za to z velké části vyzývavé hýždě hub.

Tento týden se v americkém Bostonu uskutečnila akce PAX East, na níž se toto téma s vývojáři z Gearboxu probíralo. Jeden z nich řekl: „Pozadí Shroomie je to, co nám přineslo částečnou nahotu v našem hodnocení Teen“. V tu chvíli k němu přistoupil někdo v přesném kostýmu oné houby a výsledek je více než jasný. Už chápeme, že takto delikátní pozadí nemohlo ESRB jen tak ignorovat.

ESRB ovšem ještě poznamenává, že odhalené hýždě hub nejsou jediným důvodem, proč hra obdržela hodnocení, jaké obdržela. „Hrstka nepřátelských tvorů (např. goblini či zombie) je zobrazena s odhalenými hýžděmi.“ Dále dodává, že za to může také až moc efektů stříkající krve, lehce oplzlé dialogy a specificky jedna mise, ve které je vaším úkolem sbírat exkrementy.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.