Activision náhled

Akvizice Activision Blizzard Microsoftem je pozastavena

21. 3. 2023
 

Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že Activision Blizzard bude koupen Microsoftem za nepředstavitelných 69 miliard dolarů. Ostatně ohledně této akvizice bylo napsáno spousta článků, včetně toho, že antimonopolní úřad se tuto koupi snaží neustále zastavit. Ironicky je to sice možná hloupý souboj o značku Call of Duty, ale Microsoft se nevzdává šance, že novou značku získá.

Evropský antimonopolní úřad, jenž o nákupu rozhoduje, se rozhodl vzít si čas na rozmyšlenou. To znamená, že akvizici prozatím zastavuje, dokud se nerozhodne, co bude dělat dál. Orgán pro hospodářskou soutěž vynese verdikt až 22. května letošního roku a do té doby bude sbírat data s připomínkami. To trošku hází vidle do plánů Brada Smithe, prezidenta Microsoftu, který ve svém nedávném tweetu ještě ujišťoval, že Call of Duty bude pro všechny, jakmile bude akvizice hotová.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.