Arcane – Jinx je zde

Arcane na Netflix dorazí koncem tohoto týdne

1. 11. 2021
Zdroj náhledu: Netflix

Na první animovaný seriál ze světa League of Legends čekal nejeden fanoušek. Naše modlitby se konečně naplnily, když byl minulý rok oznámen Arcane – příběh přibližující události města Piltover a Zaun. Mezi těmito městy v jedné z nejrozšířenějších online her se vždy vedly spory. Zatímco Piltover je honosný, čistý a pyšní se nálepkou magické metropole nejnovějších technologií, Zaun je naopak znečištěné a špinavé město plné, dalo by se říci, vyvrhelů. Dávné oddělení těchto dvou území zapříčinilo obrovskou nenávist, protože jsou obyvatelé Zaunu doslova bráni jako odpad, se kterým Piltover nechce mít nic společného. Zápletka je tedy na světě a okoření ji o to víc neshody a spory známých postav, jako například sester Jinx a Vi, kterým bude dán největší prostor. Dále se v seriálu objeví také Caitlyn, Jayce, Viktor, Heimerdinger a mnoho dalších.

Zdroj: Netflix

Určitě jste již zaznamenali, že právě probíhá Mistrovství světa v League of Legends, které mimochodem zakončí velké finále 6. listopadu. Arcane bude do světa vypuštěn hned den poté, 7. listopadu, tedy už na konci tohoto týdne. Bude ovšem vycházet po třídílných etapách vždy s týdenním rozestupem. První tři díly tak odstartují 7. listopadu, následující čtvrtý, pátý a šestý díl uvidíme 13. listopadu a závěr si autoři nechávají na 20. listopad. Jestli už se nemůžete také tak dočkat, jistě potěší zpráva, že Riot povolil streamování prvního dílu, takže se na něj budete moct podívat ve společnosti svého oblíbeného streamera.

Netflix nám před pár hodinami představil finální trailer s českými titulky a nutno poznamenat, že je vážně na co se těšit. Nejde pouze o naprosto přitažlivé zpracování, ale o celkovou atmosféru a napětí. Arcane je dlouho očekávanou produkcí společnosti Riot, a pokud bude mít úspěch (což je už nyní prakticky jisté), snad se v budoucnu dočkáme i dalších podobně ztvárněných příběhů. Přeci jen hra League of Legends nabízí přes sto padesát šampionů.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.