Master of Orion Ad Astra Cover

Archon Studio chystá hru podle videohry Master of Orion

5. 10. 2023
Zdroj náhledu: archon studio

Polské vydavatelství Archon Studio rádo vydává deskové hry podle videoher nebo seriálů. Přineslo tak v minulosti hry Wolfenstein: The Board Game, Chronicle X nebo Masters of the Universe: Battleground. Stojí i za hrou Heroes of Might & Magic III: The Board Game, která měla velice úspěšnou crowdfundingovou kampaň na platformě Kickstarter a kterou budou lokalizovat i do češtiny.

Nyní oznámili nově chystanou hru, která bude adaptací slavné videohry Master of Orion, s podtitulem Ad Astra. Podle této videohry vznikla v minulosti i Master of Orion: Desková hra, kterou do češtiny lokalizoval MindOK. Ad Astra by ale, dle slov vydavatelství Archon Studio, měla být tou jedinou věrnou adaptací a poskytovat tak ultimátní epický zážitek. 

Master of Orion: Ad Astra bude 4X strategie pro 2–4 hráče, kteří si budou moci vybrat jednu ze šesti asymetrických ras. Budou muset spravovat celou svoji populaci, vyvíjet nové technologie, osidlovat nové planety, vystavět nezbytnou infrastrukturu a chytře využívat špionáž pro ovládnutí celého systému. Součástí hry bude i zajímavý soubojový systém, který hráči využijí při konfliktech s vesmírnými piráty. Dle zveřejněných fotek se můžeme těšit na modulární herní plán a velice detailní plastové miniatury lodí z materiálu HIPS. 

Na jednu herní partii by si hráči měli vyhradit 90–200 minut, což je stále méně než u jiných epických 4X her, jako jsou Twilight Imperium nebo Eclipse. Zní to skvěle, bohužel si na Master of Orion: Ad Astra musíme ještě chvíli počkat. Hra bude mít teprve v roce 2024 crowdfundingovou kampaň na platformě Kickstarter, její vydání bych tak neočekávala dříve než v roce 2025. 

Zdroj: archon studio

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.