Hippokrates Agora rozšíření

TLAMA games chystá rozšíření ke hře Hippocrates

5. 10. 2023
Zdroj náhledu: Tlama Games

Vydavatelství TLAMA games pokračuje v oznamování jedné chystané deskové hry za druhou. Ve středu oznámili připravované rozšíření ke hře Hippocrates. V té se spolu s až třemi spoluhráči přenesete na 90–120 minut do starověkého Řecka, ve kterém se stanete následovníky samotného Hippokrata. Budete se snažit dokázat, že Hippokratovo učení má smysl a mělo by být následováno i v daleké budoucnosti. To ale samozřejmě jen za předpokladu, že to budete právě vy, jehož věhlas coby toho jediného správného Hippokratova následovníka bude znám po celém Středomoří.

Hra Hippocrates vyšla po úspěšné kampani na crowdfundingové platformě Kickstarter pod taktovkou vydavatelství Game Brewer, jehož hry TLAMA games lokalizuje často (Paris, Stroganov nebo chystaná Jak se trollí princezny). Jejím autorem je Alain Orban, autor her Troyes nebo Black Angel. Za vizuálním stylem stojí ilustrátorka Laura Bevon, která vdechla život i hrám Mezi dvěma zámky šíleného krále Ludvíka, Ceylon nebo Sabika. Herně je Hippocrates zajímavou kombinací umisťování dílků, správy zdrojů a aukcí.

Nově chystané rozšíření Agora přináší do hry čtyři různé moduly, které je možné hrát jednotlivě nebo v libovolné kombinaci. Budete se v něm muset vydat z chrámu Asklépios do víru Agory, shromaždiště poutníků, prodejců a zákazníků. První modul přidává vůdce, kteří vám poskytují body navíc, pokud pacient a lékař odpovídají regionu vašeho vůdce. Ve druhém modulu získají vaši lékaři asistenty. Třetí modul vám umožní vyhledat pomoc mecenášů a aristokratů, kteří vám pomohou získat trvalou výhodu během hry nebo poskytují vítězné body na jejím konci. Ve čtvrtém modulu se pak budete muset potýkat s nejrůznějšími událostmi. Rozšíření by mělo být skladem už za dva týdny a je možné jej v současnosti získat zdarma při pořízení základní hry.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.