Assassin's Creed Mirage – logiáš

Assassin's Creed Mirage se konečně představuje

11. 9. 2022
Zdroj náhledu: Ubisoft

Pokud jste sledovali úniky a zvěsti, pravděpodobně jste již měli dobrou představu o tom, co bude Assassin's Creed Mirage představovat, a po včerejší prezentaci je to ještě o poznání zajímavější. Na scéně se objeví Basim Ibn Ishaq, mistr Skrytých ze hry Assassin's Creed Valhalla. Není to však zkušený válečník, jak si ho pamatujete, protože děj Mirage se odehrává mnoho let před Valhallou.

V této hře je mladým zlodějem a jeho hřištěm jsou svěží a rozmanité ulice Bagdádu v Iráku. Basim se v roce 861, kdy byl Bagdád epicentrem světové vědy, umění a obchodu, setkává se Skrytými a ocitá se pod křídly své mentorky Roshan, dabované držitelkou ceny Emmy Shohreh Aghdashloo, která mu pomáhá projít cestou od pouličního zloděje k mistru zabijákovi. Prezentace Ubisoftu dále odhalila, že Mirage bude návratem ke kořenům Assassin's Creed, do značné míry inspirovaným první hrou, kde to všechno začalo. Obával jsem se, že Ubi nebude naslouchat své komunitě a bude pokračovat v ničení své nejoblíbenější značky.

Pryč jsou barevné truhly s kořistí, obrovské rozlehlé mapy a desítky vedlejších úkolů a questů. Mirage je lineární akční adventura zasazená do velmi hustě obydleného Bagdádu, která se opět zaměřuje na tři hlavní pilíře série – stealth, parkour a assassination. Mirage obsahuje zcela nové parkourové animace včetně nového skoku. Basim stále dokáže vylézt na cokoliv, stejně jako hráčský oblíbenec Bayek, sparťanská prsatice Kassandra a méně oblíbený viking Eivor, ale jeho parkour bude nejplynulejší a nejladnější v celé sérii. Bude se moci lépe orientovat v ulicích a střechách čtyř hlavních bagdádských čtvrtí, včetně průmyslového Karkhu a svěžích zahrad v Kulatém městě. Jak Basim bude stoupat v řadách Skrytých, budou se mu odemykat další schopnosti, které mu pomohou v boji proti Prastarému řádu a jeho noční můře a tajemnému původu.

Kromě toho obohatí svůj arzenál o vrhací nože, šipky, kouřové bomby, miny a samozřejmě skrytou čepel.Stejně jako v prvním Assassin's Creed budou hráči plnit úkoly ve skrytém hradu Alamut, perské pevnosti, která se poprvé objevila v rozšířené verzi hry. Basim bude muset použít Enkidua, orla Aquila Heliac, jako své oči na obloze. Musí si však dávat pozor na specializované lučištníky na střechách Bagdádu, kteří mohou Enkidua sestřelit.

Něco pro sběratele

Zároveň se již objevila sběratelská edice za 149,99 eur (3 662,21 Kč), kterou lze předobjednat na webových stránkách společnosti. Na webu Ubisoftu není označena jako exkluzivní, takže by měla být k dispozici i u nás.

Zdroj: Ubisoft

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.