Bizardní achievementy úvodka

Bizarní achievementy Vol. 1

19. 1. 2021
 

Získávání achievementů je pro někoho zbytečností, pro jiné naopak nesmírnou vášní. Mnohdy trávíme ve hře daleko více času jen kvůli tomu, abychom dodělali určité úkoly a vytoužený achievement se nám odemkl. Někdy nás to dokonce může přinutit si hru zahrát znovu, jindy stačí jít pobít pár nepřátel. Ať už tak či onak, posuďte sami, jestli je pro vás uspokojující, když vás hra takto odmění za projevenou snahu. Každý z nás má poté pocit zadostiučinění a chce světu dát vědět, že zrovna on je ten, kdo tuto trofej získal. Občas je ale lepší si některé tyto „úspěchy“ nechat pro sebe, protože herní svět je plný divných a zvrácených věcí. V tomto článku si ukážeme některé podivné achievementy, s jejichž získáním se rozhodně nechcete veřejně chlubit.

I Swear! I Did It By Mistake!

Lollipop Chainsaw

Zdroj: fandom.com

V této hře hrajete za postavu Juliet Starling, jenž právě slaví své 18. narozeniny. Tento den pro ni není zrovna optimistický, protože právě dnes se na scéně objevují zombie. Juliet tedy popadne svou nejku motorovou pilu a jde řezat zombíky hlava nehlava. Když už jsme u těch hlav, tu také uřízla svému na zombie se měnícímu příteli. Jak už asi vyplývá z úvodních vět, jde o šílený, ale zábavný kousek. Juliet je taková ta typická sexy blondýnka s krátkou sukní. Takže není ani divu, že vás to bude svádět zkrátka a jednoduše pod ni nakouknout.

Zdroj: igdb.com

What Are You Doing?

Nier: Automata

Stejně jako u předešlého achievementu se i tady bude jednat o sukně. Jedna z hlavních postav –  androidka 2B – se pyšní velmi dobře vymodelovaným pozadím, kterým se můžete bez výčitek kochat, když ji necháte jednoduše „vybouchnoutׅ“, a sukně tak zmizí. Pokud chcete tento achievement získat, budete se muset 2B pod sukni podívat 10×. Není to ale jen tak. Kdykoliv natočíte kameru tím správným směrem, 2B se hned otočí a „odstrčí“ kameru stranou. Je tedy nutné si počíhat na správný okamžik, nebo využít vyvýšených míst. Velmi dobře to lze provést, když 2B leze nahoru po žebříku. Vlastnictví tohoto achievementu dokazuje, že jste ten pravý zvrhlík, protože podívat se dívce pod sukni jednou je ještě omluvitelné náhodou, ale rovnou 10×, to už je úmyslné.

South Park: The Stick of Truth

asi není nutné podrobně rozebírat. Všichni jistě moc dobře víme, oč jde. Proto není ani divu, že se tato hra jen hemží podivnými achievementy. Upřímně, kdyby tomu tak nebylo, bylo by to docela divné. Druhý díl už se s těmito divnými trofejemi krotil, a tak zde snad kromě Crappin' Forte žádný opravdu zvláštní nenajdeme.

Made This for You

Jednoduše zajdete do jakéhokoliv domu v městečku, najdete toaletu, díky minihře vykonáte potřebu a obsah si následně uschováte do inventáře. Když poté dojde na souboj, stačí exkrement jen hodit po nepříteli.

Stay Down

Po vítězném souboji vaši nepřátelé zůstanou v bezvědomí ležet na ulici. Abyste jim porážku o to víc osladili, stačí si na 10 z nich v tento moment uprdnout a poté už jen sledovat jejich reakci.

Perverted

V jisté části hry potkáte trpaslíky, kteří vás zmenší na jejich mini velikost. Díky tomu se také dostanete do částí domu, kam byste normálně nemohli. Nemalou náhodou vyjdete do pokoje svých rodičů, kteří se právě oddávají souloži. Když je budete minutu pozorovat, achievement se odemkne. S ním se ale rozhodně doma nechlubte.

Face Hoff

V městečku najdete spoustu zajímavých míst a obchodů. Za zmínku stojí klinika, kde si můžete nechat udělat plastiku obličeje Davida Hasselhoffa. Pak už jen stačí se svým novým face lookem dohrát celou hru a úspěch je váš.

Panic

Kingdom Come: Deliverance

Skvělý počin českého Warhorse Studios o kousku historie naší vlasti. Kovářský učeň Jindřich přežije masakr své vesnice, a tak se vydává na cestu za znovuzískáním ukradeného meče. Tato cesta není rozhodně procházkou růžovým sadem. Jindřich musí řešit problémy jako kde sehnat jídlo, kde umýt a opravit své oblečení a armor, kde přespat apod. Hra vás odměňuje achievementy za pití alkoholu, krádeže, hladovění aj. Samo sebou nechybí ani romance, a to hned s několika sličnými dívkami. Pokud dokážete odolat jejich šarmu a kráse, budete náležitě odměněni. Je nutné zvážit, zda vám tento achievement stojí za propásnutí Jindřichova zaskórování.

Go Get Some Sun

Call of Duty: World at War

K získání této trofeje není zapotřebí udělat či splnit nic těžkého. Jednoduše budete dělat to, co vám jde nejlépe – hrát se zataženými roletami doma hry bez sociálního kontaktu. V Call of Duty jednoduše utopíte stovky hodin vašeho života. Jakmile se vám na obrazovce objeví odemčení tohoto achievementu, vývojáři vám dávají najevo, že je už asi na čase vyjít také ven na čerstvý vzduch.

Pit Boss

Portal 2

Nestárnoucí logická klasika, co více dodat k Portal 2. Hra je plná zvratů, překvapení, a ještě se u ní  docela pobavíte. Ve finální části utíkáte prakticky o život. Wheatly se vás totiž rozhodne zbavit. Dostanete se na plošinu (nad obrovskou černou jámou) a nemáte kam utéct. Na plošinu je namířeno několik zbraní. Ještě předtím, než zbraně spustí, zdárně utečete svému osudu tak, že se teleportujete na nedalekou rampu a naháněčka může začít. Než Wheatlymu zmizíte z očí, dá vám návrh, jestli byste nebyli od té dobroty a do jámy neskočili sami. Samozřejmě by to znamenalo vaši smrt. Wheatly to myslel nejspíše jen ze srandy. Pokud ho poslechnete, nejen, že nečekaně zemřete, ale odemknete si tento divný achievement odkazující na vaši nízkou sebeúctu. Navíc budete moci sledovat jeho překvapenou reakci, že jste to vážně udělali.

...I Did It for the Trophy

Yakuza 0

Všeobecně v každém díle Yakuzy se najde spousta ujetých aktivit. Přece jen jde o japonský kousek. Není se tedy čemu divit, Japonci jsou zkrátka sví. Ve městě můžete narazit na cokoliv a na kohokoliv. Když budete dost pozorní, podaří se vám najít kazety, které obsahují erotická videa. Jakmile alespoň jedno z nich zhlédnete,  budete již navěky označeni za chlípníka pomocí tohoto achievementu.

The Internet's Real Purpose

Yakuza 6: The Song of Life

U série Yakuza ještě chvíli zůstaneme. I když tento díl nasadil trochu vážnější atmosféru, stále zde najdete ujeté aktivity. Jednou z nich je seznámení Kiryua s moderní technikou po několika letech strávených ve vězení. Při prozkoumávání vedlejších misí jste zavedeni do erotické internetové kavárny, kde si můžete live chatovat s reálnými dívkami. Pomocí quick time eventů s nimi vedete konverzaci a postupně je svlékáte až do spodního prádla. Jakmile jeden tento live chat absolvujete, získáte další lehce úchylný achievement do své sbírky.

Nutno podotknout, že takto bizarních záležitostí najdeme ve světě her daleko více. Pokud máte takovéto ojedinělosti rádi, určitě doporučujeme japonské hry, které se jimi jen hemží.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.