Nejlepší hry roku 2020 – výběr redakce

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Matyáš Macek

Rok 2020 byl špatný tolika různými způsoby. Austrálie v plamenech, rasistické a sexistické události a hnutí, celosvětová pandemie, hospodářská krize. Pro gamery a gamerky to byl naopak rok plný radosti. Nejen že byla vydána spousta zábavných her, nové herní konzole, nové grafiky, ale hráči byli zavřeni doma v karanténách a tentokráte jim sezení u počítače nebylo vyčítáno. Nejlepší hry roku 2020:

ORI AND THE WILL OF THE WISPS

Zdeněk Samec

Dočkali jsme se nástupu next-gen konzolí, i když se zatím zdaleka na všechny zájemce nedostalo. A PC sféru obohatily nové high-end karty od Nvidie i AMD. A popravdě na Cyberpunk 2077 se výkonný hardware bude hodit – na staré generaci konzolí se mu bohužel dobře nevede. Nejlepší hry roku 2020:

Half-Life Alyx

Stanislav Hřiba

V roce 2020 považují za nejzajímavější vydání konzolí nové generace. Dočkali jsme se i pár akvizic, jako například koupě Bethesdy Microsoftem a také v tomto roce vyšlo mnoho kvalitních a zajímavých her. Zde vám naservíruji mých top 5 her, které si myslím, že se letos vážně povedly.
DOOM Eternal Cover

Marcela Grázová

Ve své Steam knihovně mám 368 her, které byli vydány, nebo vyšly z early accessu v roce 2020. A oproti ostatním zde kromě jedné uvedu méně známé hry. Takže očekávejte, že jste o těchto hrách pravděpodobně ani neslyšeli. V tomto roce jsem si opravdu oblíbila různorodé indie hry, malých vývojářských studií.

Mount & Blade II Bannerlord

Nikola Erlebachová

Pro herní svět byl rok 2020 jeden z těch nejplodnějších za posledních pár let. Dočkali jsme se nové generace konzolí a tolika pecek, že je těžké si vybrat jenom těch TOP 5. Díky pandemii jsme měli více volného času, který jsme většinou věnovali právě pařbě videoher. Svých pět nejlepších her jsem volila podle intenzity zážitku, který ve mně jednotlivý titul zanechal.

Ghost of Tsushima

Michal Mráz

Na rok 2020 jsem se těšil jako malý kluk. Bylo ohlášeno tolik skvělých titulů a novinek, na které prostě nešlo nebýt natěšený. Některé z nich byly bohužel odsunuty, jiné vyšly v ne tak skvělé a slibované kvalitě, ale většina studií se s nepřízní osudu (a korony) poprala se ctí. Seznam nejlepších her minulého roku by měl být jistě delší než jen 5 kousků, ale vybíral jsem dlouho a nakonec zvolil tyto…

Ghostrunner intro
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn