Returnal – úvodka

Bude Returnal další PS exkluzivitou na PC?

27. 5. 2022
Zdroj náhledu: Housemarque

Společnost Sony se rozhodně netají tím, že by v budoucnu chtěla více svých PlayStation exkluzivitek přinést také PC hráčům, jako tomu bylo s God of War či Horizon Zero Dawn. Sony má na svém kontě hned několik skvělých her, které by jistě mnoho hráčů ocenilo i na další platformu. Jedním z takových kousků je také vesmírné roguelike Returnal od studia Housemarque, které vyšlo na konci dubna minulého roku.

Ve včerejších ranních hodinách se na SteamDB objevil nový záznam s kódovým označením Oregon, který s velkou pravděpodobností odkazuje právě na Returnal. Záznam obsahuje tagy, jako je sci-fi, s ženskou protagonistkou, roguelike aj. To do značné míry jednoduše shrnuje celou podstatu hry. Daleko zajímavější jsou však lokalizační záznamy týkající se věže Sisyfos, Atropos a Helios. I když se tyto spekulace prozatím nedají 100% potvrdit, už díky dřívějšímu úniku od Nvidia GeForce úniku víme, že mezi plánovanými PC porty je také Returnal. Sám Jim Ryan přislíbil hned několik Sony exkluzivitek s vidinou alespoň čtvrtinu z nich do roku 2025 dostat na PC a namastit si kapsy vysokými prodeji.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.