Třetí Sonic the Hedgehog – Eggman

Bude třetí Sonic the Hedgehog v temnějším duchu?

25. 4. 2022
Zdroj náhledu: Paramount Pictures

Sonic the Hedgehog 2 slaví velké prodejní úspěchy a snímek už viděl doslova snad každý velký fanoušek i člověk, co se o toto univerzum moc nezajímá. Filmové zpracování Sonica naštěstí patří k jedněm z nejlepších adaptací námi tolik milovaných her. Zatímco první díl byl sice úspěšnou, ale méně záživnou rozehřívačkou, Sonic the Hedgehog 2 nám představil více z prvků, na kterých Sega celé ty roky stavěla své hry. Objevila se nejen dvouocasá liška Tails a horká hlava Knuckles, ale také síla Arcismaragdu. Fanouškům se najednou otevřel bližší pohled na toto univerzum a autoři s tím rozhodně plánují pokračovat i v ohlášeném třetím díle.

Sonic the Hedgehog 3 je již v produkci, proto ze strany fanoušků přichází stále více otázek ohledně toho, jaké další prvky budou do příběhu zakomponovány. Pokud jste si na konci druhého filmu trpělivě počkali na potitulkovou scénu, je vám jasné, že se pokračování může, ale nemusí nést v trochu temnější atmosféře. Na scénu se totiž dostane jeden z největších Sonicových nepřátel.

POZOR! Článek dále obsahuje spoiler!

Poté, co se trojici Tails, Knuckles a Sonic podařilo opět porazit zlotřilého Dr. Robotnika pod přezdívkou Dr. Eggman, objevil se prostřih na výzkumné zařízení, ve kterém desítky let dřímal starý projekt. Dámy a pánové, Shadow the Hedgehog se ve třetím filmu vydá Sonicovi pocuchat nervy. Shadow byl poprvé představen v roce 2001 skrze hru Sonic Adventure 2. Je považován za snad největšího rivala modrého rychlíka, který s ním sdílí hned několik podobných schopností. Shadow je ovšem testovací subjekt, který byl navržen k ochraně lidstva jako ta nejdokonalejší životní forma. Věci se však neudály dle plánu a on byl proto svědkem smrti své jediné spřízněné duše.

V podcastu Green Hill Zone se nedávno objevil spoluscenárista filmů Sonic, Patrick Casey, který se rozpovídal o tom, co bychom mohli očekávat do budoucna. Patrick prohlásil, že jakmile se Shadow objeví na scéně, zaručeně způsobí naší známé trojici hned několik problémů. Shadowa popsal jako „hnaného hněvem a pomstou“. Je tedy dost možné, že se názory Shadowa a Sonica tvrdě střetnou. Stejně jako Knuckles bude Shadow poháněn silným hněvem. Bohužel pro Sonica tentokrát nebude tak jednoduché přetáhnout emocionálně nestabilního ježka na svou stranu, jako tomu bylo s Knucklesem. Třetí díl se tak jistojistě ponese ve více dramatické atmosféře, ale nic není ještě předem dáno. Sám představitel hlavního záporáka Dr. Eggmana, Jim Carrey, se také poměrně nedávno svěřil, že chce ukončit svou hereckou kariéru. Jestli se nakonec Shadow postaví po jeho boku nebo vychytralého doktora nahradí jakožto nová záporná postava, je stále ve hvězdách.

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.