Cyberpunk 2077 playstationstore

CD Projekt Red přináší zajímavé zprávy

29. 11. 2023
Zdroj náhledu: CD Projekt Red

Kolem polského vývojářského studia CD Projekt Red se toho v posledních měsících děje hodně, a jak se zdá, do budoucna se toho bude dít ještě daleko více. Jak stojí v nejnovější finanční zprávě společnosti za poslední třetinu 2023, prodeje rozšíření Phantom Liberty k Cyberpunku 2077 dosáhly úctyhodného čísla. Během prvního týdne od vydání se celosvětově prodaly přes tři miliony kopií, přičemž nyní se čísla pohybují na 4,3 milionech. Dle statistik DLC vlastní asi každý pátý hráč, tedy 20 % majitelů základní hry.

Podle generálního ředitele je to důležitý úspěch vzhledem k plánům franšízu rozšiřovat a rozvíjet. Adam Kiciński také řekl, že základní hra Cyberpunk 2077 se od uvedení na trh v prosinci 2020 stále dobře prodává. Na svém kontě má už neuvěřitelných dvacet pět milionů kopií, což je daleko rychlejší tempo než u Zaklínače 3.

5. prosince navíc vychází Cyberpunk 2077: Ultimate Edition na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Edice bude vydána digitálně i fyzicky a obsahovat má jak základní hru, tak i rozšíření Phantom Liberty v jednom uceleném balíčku. Rovněž s tím se připravuje hraná adaptace z prostředí Night City ve spolupráci se studiem Anonymous Content. Bylo potvrzeno, že výsledku se v roce 2024 rozhodně nedočkáme.

Už 8. prosince v půl druhé ráno můžete sledovat přímý přenos z udílení The Game Awards 2023 a držet Cyberpunku 2077 palce. Hra je totiž nominovaná hned ve čtyřech kategoriích – Nejlepší příběh, Updatovaná hra, Komunitní podpora a Nejlepší herecký výkon (Idris Elba).

Ve zprávě se také mluví o aktuálních projektech CD Projekt Red, mezi kterými je i vývoj prvního počinu z nové trilogie zaklínačského dobrodružství. Vývojářský tým nyní činí téměř tři sta třicet členů, kteří se aktivně podílejí na tvorbě hry The Witcher s kódovým označením Polaris. To je téměř polovina vývojářů studia. Další pomocná síla se k nim přidá s dokončením Cyberpunk 2077: Ultimate Edition. Tým pracující na Polaris je prozatím tím největším v CD Projekt Red a jeho počty mají stále stoupat, což naznačuje, že projekt má tendenci se do vývoje vrhnout s plnou parádou. Přesto je ještě brzy na to předpokládat, kdy by se titul mohl dostat na trh. První odhady studia jsou koncem roku 2025 a skutečnost zapojení tolika členů do procesu tvorby může zvýšit šance na dosažení tak šibeničního termínu.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.