Mashinky – úvodka

České Mashinky konečně spouští multiplayer

11. 4. 2022
Zdroj náhledu: Jan Zelený

Českou hru jménem Mashinky snad netřeba ani představovat. Tento odpočinkový manažerský kousek ze světa železnic se už od roku 2017 stále nachází v předběžném přístupu, ale nyní by se vydání jeho plné verze snad mohlo blížit. V našem rozhovoru s Janem Zeleným z minulého roku jsme se dozvěděli, že: „Největší úkol před vydáním je ale hra pro více hráčů, která se už také rýsuje, a brzo začneme první interní testy. Jakmile tyto věci odladím a opravím chyby ve hře, vydám její finální verzi.

Mashinky dnes konečně spouští multiplayer, což by měla být jedna z posledních etap v přidávání nového obsahu před samotným vydáním. Za tu dlouhou dobu od spuštění předběžného přístupu uběhlo již několik let a do hry bylo přidáno mnoho dodatečného obsahu. S většinou z něj autor dle svých slov ani vůbec nepočítal. Testy multiplayeru prý dopadly skvěle, a tak je na čase se posunout na další položky z pomyslného seznamu všech čekajících prací. Aktualizace nabídne možnost hrát až v osmi hráčích, společné úkoly, kurzory na mapě, a také jsou zde povoleny mody pro Steam Workshop. Kromě těchto novinek došlo i k vylepšení stínů, opravení štětců v editoru, omezovače fps a mnoho dalším drobnostem.

Přes tuto rozsáhlou aktualizaci však hra ještě není kompletní. Jsme sice o krok blíže k plné verzi, ale stále zbývá zapracovat na poslední historické průmyslové éře, na letecké dopravě, přidat více obsahu týkajícího se vozidel a budov a zapomínat se nesmí také na speciální události. Cesta je ještě dlouhá, ale celému týmu držíme palce.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.