Elden Ring – Logo

Čínská vláda zpřísňuje cenzuru her

18. 4. 2022
 

Čínská vláda od března tohoto roku plánovala další zpřísnění online hraní pro nezletilé. Mělo se především jednat o úpravu pravidel ohledně streamování her a dalšího sdílení na sociálních sítích. Výsledkem těchto plánů je zákaz živého streamování všech her, které v Číně nesplnily pravidla pro publikování. Nové nařízení zahrnuje i hry a esportovní utkání streamované mimo území Číny. Čínská vláda mimo jiné vyzývá streamery k civilizovanému chování a vytváření zdravého online prostředí.

Závislost nezletilých na hrách je v čínské společnosti vnímána jako zásadní problém. Zpřísnění restrikcí by tento nepříjemný fenomén mělo zastavit v dalším šíření. Těmito opatřeními bohužel nejsou omezeni jen nezletilí. Cenzurou jsou zasaženi hráči různých věkových kategorií a ti se pochopitelně budou k zajímavým hrám snažit dostat jinými způsoby. Streamování dosud patřilo k těm legálním.

Na černé listině je např. i slavný Elden Ring, který už jen po grafické stránce nesplňuje řadu pravidel pro publikování. Jenom jeho samotné streamování přitáhlo 17,1 milionů čínských diváků denně v prvním týdnu od vydání. Zakázané ovoce zkrátka chutná nejlépe. Otázkou zůstává, jak moc bude Čína tato nová zpřísnění vymáhat a jestli nemá v záloze nějaká další, přísnější omezení.

Zdroj: reuters.com


Novinku pro Gaming Professors napsala Lucie Laštovková.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.