Codemasters a EA oficiálně oznamují F1® 22

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Electronic Arts
Nová éra Formule 1 se konečně dočká i své virtuální podoby. Codemasters spolu s Electronic Arts dnes oficiálně oznámili další díl svých virtuálních formulí. Nový ročník již nenese číslovku 20** (F1 2022), jako tomu bylo doposud, ale název se zkrátí jen na F1® 22.
Letošní ročník světového šampionátu vozů Formule 1 je největší revolucí za několik posledních let, možná i desetiletí, který přinesl zcela nová technická pravidla a spolu s nimi i značně pozměněné monoposty. Pravidla přinesla především o něco lepší předjíždění a pronásledování formulí, což bylo v minulých letech velkým problémem, kvůli němuž ztratil tento sport své kouzlo a atraktivitu. Konečně se tato razantní změna dostane i do svého virtuálního kolegy v podobě titulu F1® 22. A co nový ročník do hry přinese?
Jednou z největších inovací bude podpora virtuální reality pro PC prostřednictvím virtuálních setů Oculus Rift a HTC Vive. Dále se můžeme těšit na nové závodní možnosti, jež přinesou lepší kontrolu nad závodním víkendem a zároveň pomohou úplným nováčkům série pochopit zdejší pravidla a snadněji se dostat do konkurenceschopných závodů. Jaké to konkrétně budou, prozatím nevíme, Jednou z nich by však měla být tzv. adaptivní umělá inteligence, která se bude přizpůsobovat hráči na základě jeho zkušeností. Výčet novinek tím ale nekončí. Již dříve jsme se dozvěděli o režimu F1 Life, který nám ukáže život formulového závodníka z trochu jiné perspektivy, nejen z té závodní.

Zdroj: Electronic Arts

Nové funkce ve hře F1® 22 obdrží také režim kariéry a nebude chybět ani možnost tvorby vlastního týmu z minulých ročníků. Vůbec poprvé se ve hře objeví F1 Sprint, tedy krátké sobotní závody, které se letos uskuteční na tratích v Imole, Rakousku a Brazílii. Samozřejmostí je kompletní kalendář letošní sezóny včetně novinky v podobě Velké ceny v americkém Miami.

F1® 22 vyjde 1. července pro PC (Steam, Origin a Epic Games), Xbox One, Xbox Series X/S a Playstation 4/5. Více informací o novém ročníku naleznete zde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn