DC Comics odhalil Jokerovo pravé jméno

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: DC Comics

Trvalo to několik desítek let, nikdy jsme se ale nedozvěděli Jokerovo pravé jméno nebo jeho původ. Je tak tím nejzvláštnějším případem a jednou z mála postav celého DC univerza, která má těch původů spíše hromady než jenom jeden. Navíc všechny jsou jako odraz pro Batmana. Člověk se tak vždycky ptal, jaké je vlastně aspoň to jeho jméno?

Samozřejmě jsou tu komiksy, které jeho původ párkrát poodhalily. Tři Jokeři ukázali, že jich je vlastně hromada, a není jenom jeden. Nejblíže ale byl slavný komiks The Killing Joke (u nás vyšel jako Kameňák), který se původ tohoto záporáka snaží trošku více rozklíčovat. Nyní, po posledním vydání Flashpoint Beyond, je konečně potvrzeno jeho jméno – Jack Oswald White.

To, že se Joker jmenuje Jack, je vlastně i párkrát potvrzené, protože skoro každý Joker napříč různými časy nebo realitami se jmenoval Jack. Jenomže Jack Oswald White je jméno, které může Batmanovi více než pomoci. Navíc i tento Jack byl neúspěšný komik, kterému udělil život příliš mnoho ran, což ho přivedlo k šílenství. Dostáváme se tak pomalu ke scénáři filmu Joker z roku 2019.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn