Zaklínač

Zaklínač bude mít novou ságu, next-gen do konce roku, a má novou mobilní hru

9. 9. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Na to, jak je to vždycky se Zaklínačem chvilkami mrtvé a většina novinek se točí kolem seriálu, nyní se zase utrhly informace od CD Projektu Red a máme tu hned několik aktualit. Začneme tím, že tvůrci plánují udělat více než jeden díl nové ságy. Stále tak platí, že příběh Geralta z Rivie je uzavřen, ale slovy Adama Kicinského z CD Projektu: „První sága, to byly tři hry. Nyní jsme v předprodukční fázi první hry z druhé zaklínačské ságy.“

Kdo si tedy myslel, že „čtyřkou“ to vše skončí, mýlil se. Nyní máme potvrzené, že také druhá sága bude mít několik dalších dílů. Otázkou tak stále zůstává, jaké bude pokračování. Vzhledem k tomu, že amulet na další ságu byl potvrzen jako rys, je tu možnost, že se bude jednat o příběh opírající o fandom Školy Rysa a hlavní tváří nových dílů bude Lambert. To si upřímně já nemyslím, ale nový amulet napovídá, že se podíváme kupředu a nepůjdeme do minulosti. Uvidíme.

Zdroj: igdb.com

Další věcí je plánovaný next-gen. Ten by se tedy měl dotknout tedy pouze PC, PlayStationu 5 a Xbox Series X/S. Samo studio stále počítá s tím, že bude hotový do konce letošního roku. Bohužel s tím počítá bez nějakého konkrétnějšího data. Navíc, pokud si dobře pamatujete, původně měl vyjít loni na Vánoce, poté během první poloviny letošního roku a nyní tedy někdy během letoška. Nicméně už na něm dělá samotné studio CD Projekt, které vše převzalo od Saber Interactive, tak snad se to stihne. Upgrade navíc má být zdarma.

Klepna má svou vlastní mobilní hru

Cyberpunk 2077 se dočkal updatu, a pokud se ptáte, co má tahle hra společného právě s Klepnou, je to jednoduché. Díky updatu bude možnost si zahrát na automatech v Night City minihru Roach Race (volně přeloženo jako Klepnina jízda). Hra navíc vyjde zadarmo na mobilní platformy Android a iOS a budou v ní žebříčky, které nejsou propojené se Cyberpunkem.

Pokud si ale nyní představujete něco šíleného, zklamu vás. Je to minihra, která vypadá jako onen dinosaurus na Google vyhledávači, tudíž běžíte a vyhýbáte se všem nepřátelům, dírám a překážkám. Jednoduché. Doufejme tak v jediné, že brzy vyjde oficiální termín updatu a nás čeká opět skvělý zážitek se Zaklínačem.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.