Demon Slayer – Yahaba a Susamaru

Demon Slayer přidává další dva hratelné démony

26. 11. 2021
 

Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles vyšel v polovině října letošního roku jako bojová hra prezentující dojemný příběh Tanjira Kamada v cestě za pomstou. Všichni fanoušci tohoto populárního anime, které ovládlo rok 2019, jistě uvítali možnost soupeřit s jednotlivými postavami na život a na smrt v duelových zápasech. Pokud se chcete o titulu dozvědět více, přečtěte si naši recenzi (odkaz najdete níže).

Hra Demon Slayer si drží výborná hodnocení, od naší redakce si odnesla krásných osm a půl bodů z deseti. I přesto se našly menší drobnosti, které nám nedovolily titul hodnotit lépe. Jednou z nich byla také hodně omezená nabídka postav, se kterými jste mohli duely ve Versus Modu hrát. Výběr byl osekaný především na lovce démonů, ale spousta hráčů prahla po tom, zvolit si naopak krvelačnou bestii lačnící po lidském masu. Vývojáři ze CyberConnect2 prosby vyslyšeli a slíbili démony, jako další hratelné postavy, v brzké době přidat. Na začátku listopadu se ve výčtu hrdinů objevil Rui a Akaza. Druhá vlna nového obsahu přišla před dvěma dny, kdy se počet démonů zdvojnásobil a rozrostl o nové členy jménem Yahaba a Susamaru.

Zdroj: blog. playstation.com

Tyto dvě postavy můžete v příběhovém módu potkat krátce po setkání s Lady Tamayo v nelítostně krutém souboji. Yahaba má schopnost ze svých očí na obou dlaních generovat ostré šipky a následně manipulovat s jejich směry. Je to tedy postava vynikající převážně v bitvách na dlouhou vzdálenost. Ve hře jsou tyto šipky skvělým nástrojem, jak svým protivníkem mrštit o zem, protože samy o sobě nezpůsobují poškození.

Susamaru naopak disponuje vzhledem mladé dívky, ale její tělesná stavba ji činí hrozivou jak na krátkou, tak na dlouhou vzdálenost. Díky svým šesti silným pažím po soupeři hází tzv. mari (míčky). Zasype tak protivníka rychlou smrští útoků a díky tomu si od něj dokáže udržet odstup a aktivně se pohybovat po herním poli. To je výhodné zejména proti lovcům, kteří preferují styl boje na blízko.

Tyto dva noví hrdinové nejsou to jediné, co nová aktualizace přinese. Další novinkou je režim 60 fps pro konzole Playstation 5. Kromě toho byly přidány některé nové online mise. Největším plusem je samozřejmě to, že jsou tyto aktualizace a nový obsah zcela zdarma. Ve hře jsou nyní celkem čtyři démoni a další dva mají přijít v nejbližších dnech. Fanoušci doufají, že se v posledním rozšíření objeví Enmu či sám velký Muzan Kibutsuji.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.