D2R_-_Mephisto

Diablo II: Resurrected se blíží – Znovuzrození Pána hrůzy již brzy

3. 8. 2021
Zdroj náhledu: Blizzard

Zatímco nám teď na konci července začala už 24. sezóna Diabla III a čtvrtý díl je stále někde v nedohledné budoucnosti, jeho tvůrce, vývojářské studio Blizzard, neotálí alespoň s připravovaným návratem očekávaného druhého dílu Diablo II: Resurrected. Po více než dvaceti letech od vydání původního Diablo II jsme se dočkali. Ohlášené datum vydání je 23. září letošního roku a na oficiálních stránkách Blizzardu je možnost si hru již předobjednat. Na výběr je z několika verzí, jak pro počítačové hráče, tak pro majitele konzolí.

Zdroj: Blizzard

Budeme mít šanci znovu zkusit nestárnoucí klasiku, která stojí za zrodem celé herní kategorie. Nemálo tvůrců se totiž snažilo napodobit úspěch Diabla a vzniklo tak mnoho (často i velmi povedených a úspěšných) her, které jdou ve stopách této legendy. Diablo je však jen jedno a obzvlášť druhý díl této série se stal opravdovým klenotem ve své kategorii. A to zcela právem, ve své době totiž šlo o jednu z nejhranějších her. Znám spoustu hráčů, kteří u Diabla II strávili spoustu a spoustu hodin, obětovali mu svůj volný čas, spánek a někteří ve té době i účast ve školní výuce. Jenže dvacet let je dvacet let – původní Diablo II bohužel svůj věk nezapře, a to hlavně po vizuální stránce.

Zdroj: Blizzard

Není tedy divu, že se vývojářské studio Blizzard rozhodlo tento klenot znovu oživit. Přinesou nám tak starou dobrou herní klasiku, avšak konečně převlečenou do nového, velmi efektního kabátku ve vysokém rozlišení. O tom, jak náročný proces to je, vydali minulý týden zprávu na svých oficiálních stránkách. Hned v úvodu se dočteme, jak Blizzard staví do čela svých priorit snahu neustále zlepšovat zážitky a zkušenosti, které poskytují svým hráčům, a toto má aktuálně skvěle ukázat právě chystané Diablo II: Resurrected. Nová verze by měla rovněž přilákat co možná nejširší spektrum hráčů. Cílí tak nejen na ostřílené pardály, kteří pamatují ještě původní verzi a u té nové chtějí hlavně nostalgicky zavzpomínat, ale také na nové hráče z mladší generace, kteří o Diablu II možná jen slyšeli z vyprávění.

Celá hra tak musí projít velmi výraznou změnou, a to nejen pro vizuální stránce. Samosebou, že nejvíc vás na první pohled upoutá právě asi upravená a vyhlazená grafika. Změn však bude ve hře spoustu, už jen kvůli tomu, že nově bude Diablo II i na konzole, což s sebou nese velkou změnu minimálně v ovládání.

Zdroj: Blizzard

Na jaře letošního roku proběhlo úspěšně alfa testování. O něm si můžete přečíst v článku, který Blizzard vydal začátkem července na svých oficiálních stránkách. Beta testování je naplánováno teď na srpen a předběžný přístup k němu můžete získat velmi jednoduše, předobjednáním hry. Nicméně přesné datum zahájení beta testu není ještě známo.

Srdce každého fanouška jásá. Bohužel je tohle všechno, ani ne dva měsíce před vydáním hry, zastíněno skandální kauzou, která vykresluje tohohle vývojářského giganta ve velmi negativním světle. Pitvat tady pozadí celé aktuální blizzardí aféry však nebudeme. To by vydalo pomalu už asi i na celou knihu, a navíc se na nás teď tyhle zprávy valí snad ze všech stran.

Zdroj: Blizzard

Blizzard teď má rozhodně plné ruce práce s tím, jak si napravit reputaci v herním světě a jak neztratit fanoušky, kteří mají empatičtější cítění nejen v oblasti etického chování, kterého se údajně Blizzardu moc nedostává. Pokud jste ale skalní příznivce jejich her, asi dokážete přimhouřit oko nad tím vším, protože je to rozhodně jednodušší než se ochudit o herní zážitek. A ty především umí Blizzard opravdu skvěle.


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Vránová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.