Omno - Cover

Indie adventura Omno je konečně na světě

3. 8. 2021
Zdroj náhledu: playomno

29. července spatřila světlo světa velmi krásně zpracovaná indie hra Omno, které vás okouzlí svou jemnou atmosférou. Jedná se o adventuru z pohledu třetí osoby, která vznikla pod taktovkou designéra a sólo vývojáře Jonase Mankeho. Ten vytvořil nádherné, nápadité krajiny plné lesů, pouští, ale také prazvláštních kreatur, na které budete chvílemi jen nechápavě hledět s otevřenými ústy. Už z traileru jde poznat, že Jonas Manke je hlavně designér a na Omno si dal opravdu záležet. Vizuální zpracování je celkem jednoduché, zato ale velmi efektní a už třeba i na PS4 Pro opravdu oku lahodící. Některé výhledy jsou až dechberoucí, a dokonce během hry zavítáme i do mraků.

Zdroj: Future Friends Games

Hra vás zavede na pouť do starobylého světa plného zvláštních divů, hádanek a překážek, které bude potřeba překonat, zatímco budete nasávat magickou atmosféru okolního prostředí. Cestou budete potkávat různá stvoření, navazovat nová přátelství a hlavně si namáhat mozek.

Určitě si budete užívat už jen samotný pohyb vašeho hrdiny, který kromě obyčejného ťapání kolem dokáže třeba i létat vzduchem. Tím se nemyslí jen skákat z jedné létající plošiny na druhou, ale náš hrdina dokáže například využít svou magickou hůl jako jakési vznášedlo, sloužící pro rychlý přesun těsně nad povrchem.

Zdroj: Future Friends Games

Jako u většiny logických adventur, i zde najdeme nádherný hudební podkres, který skvěle ladí k vizuálnímu zpracování hry. Celou dobu nás tak provází uklidňující tóny, občas proložené jemným cinknutím nebo ťuknutím jakožto zvukovou odezvou našich akcí. Hra jako celek působí opravdu uklidňujícím dojmem. Jedná se o poměrně kratičkou hru pro jednoho hráče, jejíž herní doba se pohybuje okolo 4–5 hodin. Zvládnete ji tedy dohrát i za jedno upršené nedělní odpoledne. Její cena se navíc pohybuje okolo příjemných 18 € – její pořízení tedy není nijak velkou finanční zátěží, a tak rozhodně stojí za uvážení.

Zdroj: PC Gamer


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Vránová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.