Fortnite Chapter 4 – úvodka

Disney investuje do Epicu, kvůli Fortnite

9. 2. 2024
Zdroj náhledu: Epic Games

Tak je to tady, nebudeme lhát, že jsme to nikdo nečekal, protože Disney si nás jednou všechny koupí jako Amazon nebo Tesla. Nyní The Walt Disney Company investuje neuvěřitelných 1,5 miliardy dolarů do Epic Games (částka mě po tomto tragickém roce překvapuje). Co to znamená? Obě firmy se stávají vzájemnými partnery a budou tak tvořit nový vesmír napojený nejspíš na oblíbenou hru Fortnite. Tudíž brzy budeme vídat Avatara, Kapitána Ameriku a hromadu jediů na jednom místě.

Jedná se údajně o největší vstup společnosti do světa her, a to i přestože Disney sám o sobě už několik her vydal. Nyní to ale vypadá, že se bude daleko více angažovat, což může Epicu i vyhovovat. Společnost, jež vytvořila Unreal Engine, totiž už potvrdila, že je její technologie využívána ve filmovém průmyslu, ale i v zábavních parcích. Jisté ale je, že se to vše nějak spojí s Fortnitem, skrz nějž by mohl vzniknout nějakou podivnou formou určitý virtuální zábavní park. Tedy žádné cesty do Disneylandu nebo Disneworldu, ale do Fortniteworldu s Oculem na hlavě.

Přiložený teaser to i víceméně potvrzuje. Místo, které připomíná Disneyland, na němž je snad i Pandora z Avatara, vidíme také loga Lucasfilmu, Disney a Pixaru, věž z Raubíře Ralpha, univerzitu legendárního Majkla Wazovského, a samozřejmě výběh Ukradených Vánoc Tima Burtona. Reálně se ale o nějakém metaversu nepíše nikde ani jedna řádka, což jen buduje zase trošku více napětí, vzhledem ke všem náznakům, které se všude objevují. Vydržme tak ještě chvilku, brzy se dozvíme pravdu. Nicméně je tu stále jedna podstatná otázka, vážně je lepší zažívat věci online než v realitě? Nejmladší generace bude mít určitě jinou odpověď než ta starší, ale svět budoucnosti už se blíží a my máme to štěstí, že můžeme být u toho.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.