E3 oficiálně zrušena

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: e3expo.com
E3 je od svého prvního ročníku pořádaného v roce 1997 považována za největší událost roku. V loňském roce však její letitou slávu pošramotila pandemie covid-19, která vedla ke zrušení akce. Organizátoři nicméně přišli s nápadem vysílat výstavu digitálně, aby o ni fanoušci po celém světě nepřišli. Nápad to byl dobrý, realizace už tolik ne.

V posledních týdnech se objevily spekulace, že akce bude letos opět zrušena. Tyto domněnky byly umocňovány informacemi, že se této velkolepé akce nezúčastní velká studia jako Sony, Nintendo, Microsoft nebo Ubisoft. Jak se ukázalo, obavy ze zrušení se naplnily.

Na oficiálním twitterovém účtu E3 se objevila zpráva, že organizace ESA pro letošní rok zrušila prezentaci i digitální podobu. Zájem o E3 byl poněkud nižší, než organizátoři očekávali, a proto se rozhodli k tomuto kroku.

E3 – ign vyjádření

Zdroj: IGN

Bylo to těžké rozhodnutí vzhledem k úsilí, které jsme my a naši partneři vynaložili na uskutečnění této akce, ale museli jsme udělat to, co bylo správné pro průmysl a pro E3. Chápeme, že zúčastněné společnosti neměly k dispozici hratelné ukázky a že účast na E3 v létě by pro ně byla překážkou, kterou by nemohly překonat kvůli problémům se zdroji. Omlouváme se těm, kteří se zavázali k účasti na E3 2023, že jsme vám nemohli poskytnout show, jakou si zasloužíte a jakou od ReedPopu očekáváte.

Zdroj: volný překlad z IGN

Zrušení akce však neznamená, že její partneři a další organizace nebudou pokračovat ve svých vlastních prezentacích. Summer Game Fest svoje digitální plány opět potvrdil.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn