Fallout 3 - náhledovka

Fallout 3 se konečně po dlouhých letech zbavil svých okovů

13. 10. 2021
Zdroj náhledu: Bethesda

Fallout 3 byl další z řady titulů, které pro svůj běh využívaly uživateli neoblíbenou službu Games For Windows Live od Microsoftu.

Služba Games For Windows Live byla spuštěna v roce 2007 a jejím úkolem bylo sjednotit hráče PC a Xboxu. V podstatě jsme měli na monitory počítačů dostat různé funkce z Xboxu, které měly být pro obě platformy společné, včetně cross-play hraní mezi Xboxem 360 a PC. Jak se však později ukázalo, mnoho uživatelů mělo s Games For Windows Live více problémů než užitku, což také zapříčinilo fakt, že služba byla v roce 2014 oficiálně ukončena. Od té doby bylo mnoho vývojářských studií nuceno aktualizovat své starší hry, aby odstranili nutnost využívat tuto službu. Mezi takové tituly patří například Dark Souls: Prepare to Die Edition od From Software či třeba Grand Theft Auto IV. To byl mimo jiné také důvod, proč Rockstar na nějakou dobu odstranil GTA 4 ze Steamu.

Tímto problémem, až do dnešních dnů trpěl i Fallout 3, jenž měl službu Games For Windows Live implementovanou dlouhých třináct let. Spustit hru na Windows 10, které GFWL již oficiálně nepodporují, tak představovalo pro mnohé uživatele docela velký problém. To se naštěstí v posledních hodinách změnilo a Bethesda vydala aktualizaci pro Fallout 3 GOTY, jež odstraňuje všechny pozůstatky Games For Windows Live od Microsoftu.

Zdroj: PCGamer

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.