Fallout 3 se konečně po dlouhých letech zbavil svých okovů

Share on facebook
Sdílet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: Bethesda
Fallout 3 byl další z řady titulů, které pro svůj běh využívaly uživateli neoblíbenou službu Games For Windows Live od Microsoftu.
Služba Games For Windows Live byla spuštěna v roce 2007 a jejím úkolem bylo sjednotit hráče PC a Xboxu. V podstatě jsme měli na monitory počítačů dostat různé funkce z Xboxu, které měly být pro obě platformy společné, včetně cross-play hraní mezi Xboxem 360 a PC. Jak se však později ukázalo, mnoho uživatelů mělo s Games For Windows Live více problémů než užitku, což také zapříčinilo fakt, že služba byla v roce 2014 oficiálně ukončena. Od té doby bylo mnoho vývojářských studií nuceno aktualizovat své starší hry, aby odstranili nutnost využívat tuto službu. Mezi takové tituly patří například Dark Souls: Prepare to Die Edition od From Software či třeba Grand Theft Auto IV. To byl mimo jiné také důvod, proč Rockstar na nějakou dobu odstranil GTA 4 ze Steamu.

Tímto problémem, až do dnešních dnů trpěl i Fallout 3, jenž měl službu Games For Windows Live implementovanou dlouhých třináct let. Spustit hru na Windows 10, které GFWL již oficiálně nepodporují, tak představovalo pro mnohé uživatele docela velký problém. To se naštěstí v posledních hodinách změnilo a Bethesda vydala aktualizaci pro Fallout 3 GOTY, jež odstraňuje všechny pozůstatky Games For Windows Live od Microsoftu.

Zdroj: PCGamer
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn