Microsoft možná bude poskytovat náhradní díly

Share on facebook
Sdílet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: Microsoft

Server Grist před několika dny informoval, že společnost Microsoft uzavřela dohodu, na níž se podílí nezisková investorská skupina As You Sow. Tato skupina se snaží přesvědčit společnosti o tom, že poskytování možnosti uživatelům opravovat si svá zařízení je pro životní prostředí přínosné. Podle této dohody si společnost Microsoft najme nezávislého konzultanta, aby zvážil výše uvedené dopady a nejpozději v květnu 2022 zveřejnil shrnutí získaných poznatků.

Tento krok by mohl mít zásadní důsledky pro uplatnění práva na opravu. Spotřebitelé se vždy mohli zcela legálně pokoušet opravovat svá vlastní zařízení, například herní konzole, ale výrobci jako Microsoft jim to téměř znemožňují tím, že zadržují náhradní díly a návody k opravám. Pokud nová studie nezávislé skupiny prokáže, že je pro spotřebitele výhodné, aby si mohli své výrobky opravovat sami, společnost souhlasila, že do konce roku 2022 zpřístupní náhradní díly a dokumentaci pro opravy veřejnosti.

Je však mnohem snazší to říct než udělat. Zpráva Grist správně poukazuje na to, že Microsoft je v současné době členem několika lobbistických skupin, jež jsou proti zákonům o právu na opravu, což je jasný odklon od předpisů, jež společnost zavedla v minulosti.

Bude však zajímavé sledovat průběh nezávislého výzkumu, který si nyní nechala vypracovat společnost Microsoft, především pokud tento výzkum poskytne významné důkazy o tom, že právo na opravu má pozitivní dopad na životní prostředí.

Pokud se stále snažíte získat nepolapitelnou konzoli nové generace od Microsoftu, můžete zamířit do našeho průvodce nabídkami Xboxu řady X, kde najdete více informací.

Zdroj: gamesradar

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn