Final Fantasy 16

Final Fantasy XVI je tu s trailerem a novými obrázky

4. 6. 2022
Zdroj náhledu: Square Enix

Pozitivní zpráva, datum vydání hry Final Fantasy XVI (16) se zúžilo na rok 2023. Ten byl potvrzen na živém přenosu na State of Play na Playstationu. Dočkali jsme se také prvního oficiálního traileru na hru a je jasné, že Square Enix se rozhodl naplno rozjet další díl v další sérii.

Zdroj: Square Enix

Trailer získal název Dominance, což by mělo odkazovat i na samotný příběh. Producent hry Yoishida Naoki také doufá, že z traileru si uděláte lepší představu, jak bude hra celkově vypadat. Především souboje. Jednoduše řečeno, aniž byste museli kouknout na trailer, vám řeknu, že to bude nářez. Ve Final Fantasy XVI nás totiž čeká hromada různých útoků.

Vývoj navíc údajně vstoupil do závěrečné fáze, tvůrci nyní dodělávají optimalizaci. Vypadá to na něco mezi RPG a klasickou hack and slash mlátičkou, ale s velemonstry. Zatím jsou potvrzeni Ramuh, Ifrit, Phoenix, Shiva, Garuda, Odin a Titan. Ke hře se má také vrátit známý skladatel Masayoshi Soken. Hra má být dostupná především pro PlayStation 5, ale doufejme, že brzy bude zprovozněna pro všechny konzole.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.