murtagh

Fragment už na jaře vydá Paoliniho dílo Murtagh

30. 10. 2023
Zdroj náhledu: Nakladatelství Fragment

Spisovatel Christopher Paolini byl skutečně mladý, když začal psát Odkaz dračích jezdců. Eragon, Eldest i Brisingr se rychle pasovali do klasiky žánru fantasy. Bohužel poslední díl, respektive vyústění v Inheritance, část publika zklamal a série svým zakončením naštvala hromady čtenářů. Autor se však o pár let později vykoupil povídkami Poutník, čarodějnice a červ. Tam jsme si mohli opět připomenout, že Eragon vlastně není tím posledním dračím jezdcem, ale je zde ještě Murtagh, a ten musí přece zažít také nějaká ta dobrodružství. A my si o nich konečně budeme mít možnost přečíst.

Nakladatelství Fragment už letos v březnu potvrdilo, že by Murtagh mohl u nás v překladu vyjít už letos na jaře. Nyní, když v zahraničí už kniha létá, to vypadá, že jarní termín bude dokonce i dodržen. Přiznejme si, mohli bychom chtít něco více než se vrátit do Alagaësie ještě jednou? Mimochodem, na zahraničních recenzních serverech, včetně Goodreads, si v době psaní této novinky drží nadstandardní hodnocení 4.7 z 5.

Dovolím si vám sem hodit i rychlou synopsi knihy: „Svět již není bezpečný pro dračího jezdce Murtagha a ani pro jeho draka Trna. Zlý král byl svržen a oni musí čelit následkům neochotné role, kterou hráli v jeho hrůzovládě. Nyní jsou nenáviděni, sami a vyhnaní na okraj společnosti.

Po celé zemi se ozývají šeptající tiché hlasy. Murtagh cítí, že ve stínech Alagaësie se skrývá něco zlého. Tak začíná epická cesta do zemí známých i necestovaných, kde musí Murtagh a Trn použít každou zbraň ve svém arzenálu, od mozku po svaly, aby našli a přelstili tajemnou čarodějnici. Čarodějnici, která je mnohem víc, než se zdá.“ Upřímně, není asi postava, která si kromě Eragona zaslouží víc svůj vlastní příběh, tedy kromě bájných hrdinů minulosti Alagaësie. My si ale prozatím můžeme užít Murtagha a já už se nyní nemohu dočkat.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.