Gravity Rush zamíří na filmové plátno

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Sony

Společnost Sony údajně pracuje na další filmové adaptaci jedné ze svých populárních videoher. Tentokrát půjde o titul z roku 2012, Gravity Rush. Web Deadline uvádí, že Emily Jerome bude tou, jež sepíše scénář, a Anna Mastro usedne do režisérského křesla. Bohužel prozatím neznáme více podrobností, co se týče podobnosti filmu s herní předlohou, ani herecké obsazení. Na filmu bude údajně pracovat PlayStation Productions i Scott Free Productions.

Hra Gravity Rush si v roce 2012 odnesla uznání kritiků za poutavý příběh a unikátní herní mechaniky. Obliba fanoušků nejspíš způsobila, že se v roce 2015 dočkala remasteru a o dva roky později dokonce pokračování. Nyní je na čase zamířit na filmové plátno. Příběh hry se točí okolo mladé dívky jménem Kat, která má speciální schopnost umožňující jí manipulovat s gravitací. Svou moc používá k tomu, aby před příšerami Nevi a gravitačními bouřemi ochránila obyvatele po obloze plovoucího města Hekseville.

Od vydání druhého dílu se však tato hra zasekla v čase a Sony očividně nejeví další zájem pokračovat v herní sérii, stejně jako u Days Gone. Daleko zajímavější se pro ně zřejmě zdá cesta filmového ztvárnění. Přece jen film Uncharted vydělal před 400 milionů dolarů s hromadou pozitivních ohlasů, proto je nad slunce jasné, že Gravity Rush cesta filmových ztvárnění rozhodně nekončí.

Přitom se Keiichiro Toyama (režisér a designér Gravity Rush) nechal začátkem tohoto roku slyšet, že by na třetím díle rád pracoval, pokud by mu byla dána ta možnost. Aktuálně však vyvíjí hororový kousek Slitterhead jako součást týmu Bokeh Game Studio.

Když už jsme u těch filmových adaptací, HBO ukázalo první oficiální záběry seriálu The Last of Us, na které se můžete mrknout zde (1:44).

Zdroj: techraptor.net

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn