Artový obrázek z Watch Dogs Legion

Hacker ukradl 600 miliónů dolarů a následně je vrátil

26. 8. 2021
 

Začátkem tohoto měsíce se podařilo jednomu hackerovi ukradnout pozoruhodnou částku. Bavíme se zde o něco málo přes 600 miliónů dolarů v kryptoměně. Tato částka byla sebrána společnosti, která se jmenuje Poly Network. Tato firma umožňuje transakce mezi rozdílnými blockchainy. Nicméně pár dní po krádeži hacker vrátil částku 342 miliónů dolarů.

Zajímavostí je fakt, že společnost Poly Network začala spolupracovat s hackerem, který má svoji vlastní přezdívku Mr. White Hat. Nakonec mu dokonce nabídla i pracovní pozici hlavního bezpečnostního poradce. Firma také nabídla odměnu ve výši 500 000 dolarů za objevení chyby, která umožnila tuto krádež, i když Mr. White Hat v tomto čase ještě nevrátil celou ukradenou částku.

Hacker nakonec vrátil vše, co vzal. Poly Network uvedl, že „v současné době společnost Poly Network znovu získala kontroluu nad 610 milióny dolarů. Ještě jednou bychom chtěli poděkovat Mr. White Hat za dodržení jeho slibu.“

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.