Horizon Forbidden West - náhled novinky

Horizon Forbidden West získal ocenění hra roku

15. 7. 2022
Zdroj náhledu: Sony

Možná si po přečtení úvodního titulku říkáte, že ocenění hry roku udělené v červenci je poněkud netradiční. Takové ceny se přece udělují až v prosinci či začátkem následujícího kalendářního roku, ale zdá se, že Develop: Brighton v tom má jasno už teď. Nominace i ocenění již byly rozdány a tu hlavní cenu si odnáší titul od studia Guerrilla Games, Horizon Forbidden West, který mimochodem dominoval také v kategorii nejlepšího vizuálního umění. Horizon Forbidden West je hra, která byla velmi vřele přijata herními kritiky, ale také fanouškovskou komunitou. Jakpak by ne, když se pokračování příběhu Aloy od předchozího dílu tolik zlepšilo nejen z hlediska grafické stránky, ale také hratelností, a překonalo tak vysoko nastavenou laťku, kterou určil skvělý Horizon Zero Dawn.

Hodnotící komise Develop: Brighton je složena z několika herních studií, která nominované tituly hodnotí podle svých vlastních norem. Přesto se zdá, že udělovat ocenění hry roku 2022 teprve v jeho polovině je poměrně unáhlený krok. Spousta velkých titulů, které si jistě vyslouží nominaci v této kategorii, vyjde teprve v následujících měsících. O pozici tak významného titulu se s Horizon Forbidden West a Elden Ringem jistě popere také God of War: Ragnarok, a kdo ví, jestli se mezi nominované nezařadí například také Dying Light 2 Stay Human či slibně vyhlížející A Plague Tale: Requiem.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.