The DioField Chronicle – úvodka

The DioField Chronicle zná své datum vydání

15. 7. 2022
Zdroj náhledu: Square Enix

Square Enix oznamuje datum vydání své další chystané novinky jménem The DioField Chronicle, která se ponese v duchu taktického RPG. Společnost Square Enix na svém oficiálním kanále na YouTube zveřejnila nový trailer, který blíže představuje postavy a hlavně bojový systém. Hra se řadí do kategorie taktických strategií s velmi podobnou hratelností, jakou například nabídne všemi dobře známý XCOM či Fire Emblem. Square Enix však soubojový systém nazývá jako „Real-Time Tactical Battle“, kdy boj probíhá v reálném čase, ale hráč má jakousi pauzu na řízení útoků a pohyb s postavami. Fanoušci tradičního tahového systému tak mohou být lehce zklamaní, protože tento princip může být pro hodně hráčů chaotický a může lehce vést ke ztrátě kontroly nad bojištěm a náhlému útoku nepřítele nezpozorovaným útokem.

The DioField Chronicle vyjde 22. září 2022 na PC, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series X/S. Nabídne poněkud tradiční zápletku, kdy se svět již dlouhou dobu zmítá ve válce, a tak povstane žoldnéřská skupina jménem Blue Fox, která zemi přinese spásu… či snad zkázu? Příběh o válce a cti bude kombinací fantasy a středověku s prvky moderní doby.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.